Infrastruktura produkcji

w zakresie konstrukcji pojazdów. Rozwijamy produkcję w sposób zrównoważony

Uzyskaj maksimum z otoczenia produkcyjnego

W SCHULZ Systemtechnik jesteśmy profesjonalistami od budowy i zabezpieczenia zrównoważonej infrastruktury produkcji. Postaw na kompleksową wiedzę dotyczącą automatyzacji instalacji produkcyjnych
i montażowych, technologii przenośników, systemów przemieszczania i kontroli oraz zasilania elektrycznego
i dystrybucji energii.

W ten sposób w znacznym stopniu angażujemy się w infrastrukturę produkcyjną. Cały czas patrzymy też
w przyszłość. Obecnie w całej branży trwa przełom. Trzy trendy technologiczne w szczególnym stopniu wpływają na transformację: elektryfikacja, cyfryzacja i automatyzacja. W ten sposób znacznie zmieniają się również procesy produkcji oraz technika produkcyjna.

Zapewniamy bardziej elastyczną infrastrukturę produkcji.

Elastyczność w branży motoryzacyjnej jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ w drodze
do wyłącznie elektrycznych form napędu produkujemy również nadal konwencjonalne napędy. Dlatego modele z różnymi napędami często mają obecnie taką samą infrastrukturę produkcji. Również inteligentne produkty w samochodzie wymagają znacznie większej elastyczności w produkcji.

Nasi eksperci są tego świadomi i opracowują odpowiednie rozwiązania.

Jak w sposób zrównoważony zapewniamy bezpieczeństwo wyposażenia technicznego
oraz techniki produkcyjnej

Oczywiście można na nas liczyć również w przypadku zapewnienia płynności pracy. Szczegóły naszego know-how:

#1 Najwyższe bezpieczeństwo instalacji: Bezpieczne ograniczenie obszaru i wyłączanie

W urządzeniach techniki produkcyjnej do ograniczenia niebezpieczeństw i ryzyka nie wystarczy jednokanałowe wyłączenie wyłącznikiem krańcowym, jeśli powstaje przez to poważne ryzyko z powodu wywieranych sił lub niebezpieczeństwa zgniecenia. Na podstawie obecnie obowiązującej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE producent (wykonawca lub użytkownik) musi przeprowadzić ocenę ryzyka maszyny lub instalacji. Wynikają z tego często wysokie wymagania wobec systemów sterowania, za pomocą których zidentyfikowane ryzyka powinny być bezpiecznie minimalizowane. Korzystaj z naszego rozwiązania.
Dla bezpiecznego ograniczenia obszaru i wyłączania instalacji produkcyjnych opracowaliśmy zabezpieczony przed manipulacją wyłącznik krańcowy obszaru (MBE-2). Oferujemy go w wielu wersjach. Wszystkie są zgodne z najwyższym stopniem sprawności dla komponentów systemów sterowania z poziomem bezpieczeństwa (Performance Level „e”). Pasujące adaptery do wszystkich powszechnych systemów urządzeń obsługowych można uzyskać na zapytanie.

#2 SCHULZ Crane Systems: Wydajniejszy i bezpieczniejszy transport materiałów

Jeśli konieczne jest przemieszczanie ciężkich materiałów z punktu A do punktu B, do gry wchodzą systemy dźwigowe. Dzięki nim, towary każdego rodzaju będą podnoszone łatwo i szybko, ostrożnie transportowane oraz precyzyjnie odkładane.

W ten sposób systemy suwnicowe stają się nieodzownymi pomocnikami procesów logistycznych, a ponadto odciążają one pracowników.
W miejscach montażu, obrabiarkach, punktach przeładunku lub na odkrytych powierzchniach. Bardzo elastyczne zastosowanie umożliwia instalację prawie w każdym miejscu – do udźwigów od 80 do 10 000 kg. Wielu producentów samochodów stawia na przystosowaną
do wielu segmentów przemysłu technologię firmy SCHULZ Crane Systems.

Jest wiele zastosowań do jej wykorzystania. SCHULZ Crane Systems zapewniają wydajniejsze, prostsze, szybsze i bezpieczniejsze procesy robocze. Współpracujemy przy tym z firmą Demag, wiodącym
na świecie konstruktorem dźwigów.

#3 SZAFY NARZĘDZIOWE: dobre przechowywanie i gotowość do natychmiastowego użycia 

Korzystaj z naszych szaf narzędziowych w produkcji. Pracownicy idealnie przechowują w nich swoje narzędzia ręczne. W szafach zabezpieczonych przed włamaniem można ponadto wygodnie ładować swoje urządzenia z akumulatorem. W zależności od potrzeb szafy (ładujące) wyposażamy je dodatkowo
w wentylację. Zapewniamy w ten sposób prawidłowe przechowywanie. Opcjonalnie zainstalowany czujnik ochrony przeciwpożarowej umożliwia ponadto połączenie z zakładową strażą pożarną.

#4 Automatyczna instalacja do śrub kół – Bezpieczny i wydajny montaż

Nasza całkowicie automatyczna instalacja do śrub kół zwiększa wydajność techniki produkcyjnej przy montażu końcowym. Znajduje się ona w zakładach motoryzacyjnych w całej Europie i zapewnia bezpieczny, płynny oraz szybki montaż kół. Wyróżnia się nie tylko wydajnością, lecz również kompaktową konstrukcją oszczędzającą miejsce. Jako generalny wykonawca realizujemy całą instalację w stanie gotowym do użycia
i włączamy ją precyzyjnie w proces produkcji. Od mechanicznej konstrukcji z inteligentnymi cyfrowymi narzędziami Smart Factory, przez budowę zakładu, po programowanie i uruchomienie. Oprogramowanie instalacji dokumentuje w szczegółach wszystkie procesy wkręcania i zapewnia najwyższą jakość. Dbamy również o wymaganą certyfikację właściwej dla bezpieczeństwa techniki instalacji.

#5 Proste programowanie robota

Szukasz wsparcia w programowaniu swojego robota do różnych zastosowań w zakresie konstrukcji pojazdów? Skorzystaj z naszej bogatej oferty seminariów. Pracownicy uzyskają praktyczną wiedzę dotyczącą korzystania z innowacyjnej techniki robotów. Nasza oferta kwalifikacji ma strukturę modułową – dzięki temu uczestnicy mogą nabywać kompetencje w zakresie technologii i złączy odpowiednio do potrzeb. Podczas naszych szkoleń i seminariów skupiamy się na praktycznym zastosowaniu robotyki. Korzystaj z idealnego otoczenia naszego centrum szkoleniowego. Centrum wyposażone w najnowsze stacje robota graniczy bezpośrednio z technikum i stanowi idealne połączenie z praktyką. Na życzenie oferujemy również szkolenia wewnętrzne oraz seminaria firmowe.

NASZE USŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY

Zmaksymalizuj wydajność w zakresie konstrukcji pojazdów dzięki nowym cyfrowym standardom

Wykorzystaj kompetencję i doświadczenie naszych specjalistów przy wprowadzaniu nowych obowiązujących na całym świecie standardów technologicznych dla branży motoryzacyjnej przyszłości – a tym samym całkowicie cyfrowej produkcji pojazdów. Stosujemy obowiązujące w branży automotive standardy automatyzacji, takie jak Integra lub VASS. Dzięki temu możemy idealnie wspierać w transformacji cyfrowej
dla globalnej sieci produkcji. Droga od pojazdów spalinowych do pojazdów napędzanych całkowicie elektrycznie oznacza poważne zmiany we wszystkich zakładach, wiążące się z wysokimi kosztami.
Dlatego należy stawiać na maksymalną wydajność, elastyczność i zrównoważony rozwój dzięki cyfryzacji.

Możemy pomóc w transformacji. W ten sposób oszczędza się wiele czasu przy realizacji projektów, jest mniej zależności i można korzystać z większej przejrzystości danych ze względu na ujednolicenie danych. Postaw na wiedzę naszych specjalistów z zakresu rozwoju, wypróbowania i wdrażania przełomowych zastosowań oprogramowania i rozpocznij z nami nową erę cyfrowo-elektryczną.

Jak widać: SCHULZ Systemtechnik opracowuje rozwiązania budowy, zabezpieczenia i uzupełnienia infrastruktury produkcji, stawiając przy tym na inteligentne technologie. Masz pytania? Skontaktuj się
z nami jeszcze dziś.

REFERENCJE Z BRANŻY AUTOMOTIVE

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu