Witamy w SCHULZ

co możemy dla Ciebie zrobić?

Ponieważ ważne są dla nas relacje

Jesteśmy dobrzy w tym, co robimy

Znajdziemy optymalne rozwiązanie

Ponieważ Twój projekt to nasz projekt

Tworzymy przyszłość

Ponieważ zaufanie i otwartość to nasze priorytety

TECHNIKA NAS ROZWIJA.
TECHNIKA UMOŻLIWIA INNOWACJĘ.

Opisując zakres usług SCHULZ moglibyśmy powiedzieć: opracowujemy interdyscyplinarne
i zrównoważone rozwiązania w zakresie automatyzacji dla różnorodnych obszarów, jak produkcja, budynki i energia. Ponieważ jednak brzmi to zbyt teoretycznie, wolimy powiedzieć:

Konstruujemy rozwiązania. Bo właśnie to nas rozwija, uskrzydla naszą innowacyjność, pokazuje naszą pasję dla techniki i pozwala tworzyć udane projekty dla naszych klientów. Tworzymy rozwiązania indywidualnie dopasowane do specyficznych potrzeb. W tym celu rozpoczynamy od kompleksowych konsultacji
i wykorzystujemy inteligentne połączenie takich dziedzin, jak mechanika, elektrotechnika i informatyka. Dzięki temu na końcu powstaje idealnie dopasowana, realistyczna koncepcja. Poznaj nas i odkryj korzyści dla swojego projektu i przedsiębiorstwa. Doradzimy Ci jako kompetentny partner – praktycznie, elastycznie
i z zaangażowaniem na wszystkich poziomach.

1954

rok założenia

1000+

pracowników

15

oddziałów

12800+

zrealizowanych projektów na 5 kontynentach

10

spółek zależnych i uczestnictw w spółkach

1

dział rozwoju

ZAWSZE O JEDEN POMYSŁ PRZED KONKURENCJĄ

Jakie korzyści da Ci współpraca z nami? To proste: nasza znajomość technologii obejmuje niemal wszystkie branże. Dzięki naszej kompleksowej wiedzy w zakresie potencjałów optymalizacji nasza praca zapewnia wyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz lepszą wydajność w ramach procesów i produkcji. A nasza wyjątkowa innowacyjność przynosi korzyści wszystkim naszym klientom.

TYLKO WSPÓLNY SUKCES JEST PRAWDZIWYM SUKCESEM

Nasza wizja to jednocześnie nasza misja: zawsze opracowujemy i wdrażamy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów i ich projektów. Dzięki takim założeniom perfekcyjnie realizujemy nasze zadania. Dlatego także w przyszłości będziemy stawiać na długotrwałe, oparte na zaufaniu relacje z naszymi klientami, dostawcami i pracownikami.

GRUPA PRZEDSIĘBIORSTW SCHULZ

Razem z naszymi przedsiębiorstwami partnerskimi i spółkami, w których jesteśmy udziałowcami, oferujemy najwyższe kompetencje technologiczne obejmujące wszystkie branże.

Two­rzymy rozwią­zania.

Zarząd Grupy: Heiner Wilgen, Tobias Schulz, Axel Hessenkämper (od lewej)

Z PRZEKONANIA DO NASZYCH WARTOŚCI

Każdy projekt traktujemy jak nasz własny. Dlatego kończymy pracę dopiero wtedy, gdy na pewno wszystko działa bez zarzutu. W tym celu współpracujemy z naszymi klientami na wspólnej płaszczyźnie i z uczciwym nastawieniem. Z naszego doświadczenia wynika, iż jest to kluczowe, aby zapewnić trwałe, oparte na zaufaniu relacje i udane projekty. Szacunek i uczciwość są dla nas równie oczywiste, jak rzetelność, bezpieczeństwo
i jakość. W tym systemie wartości demonstrujemy naszą indywidualność, naszą ciekawość nowych technologii i naszą pasję do wyzwań przyszłości.

SCHULZ PISZE HISTORIĘ

Myślimy pokoleniowo, nie kwartalnie. Jako przedsiębiorstwo rodzinne o ponad 70-letniej historii niezwykle cenimy sobie współpracę i więź. Solidność, rzetelność i bezpieczeństwo to wartości, które reprezentujemy zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości, i które są widoczne w naszych ideach i innowacjach.

1954
Bracia Heinrich i Walter Schulz otwierają sklep elektryczny w Visbek.
1961
Heinrich Schulz przejmuje firmę zatrudniającą sześciu pracowników jako wyłączny właściciel.
1964
Budowa nowej siedziby firmy w Visbek z dużym sklepem.
1965
Produkcja systemów sterowania wentylacją do budynków inwentarskich.
1970
Pierwszy projekt systemu sterowania dla przedsiębiorstwa karmienia zwierząt.
1978
Opracowanie systemu sterowania z programowalną pamięcią (SPS).
1986
Budowa nowego warsztatu z biurowcem dla 66 pracowników.
1988
Opracowanie własnego systemu sterowania procesami z systemem operacyjnym działającym w czasie rzeczywistym.
1990
Pierwsza filia w saksońskim mieście Mockrehna (powiat Torgau-Oschatz).
1995
Opracowanie całkowicie zautomatyzowanego systemu zarządzania magazynem dla przemysłu spożywczego.
1998
Utworzenie oddziału w Podelzig.
2001
Otwarcie czwartego oddziału w Burg koło Magdeburga w Saksonii-Anhalt.
2002
Założenie pierwszego oddziału zagranicznego SCHULZ Infoprod w Poznaniu, Polska.
2004
Przejęcie firmy Wallenhorster emt automation GmbH. Od teraz spektrum działalności obejmuje również automatyzację opartą na robotach.
2008
Utworzenie oddziału w Bremie, specjalizującego się w automatyzacji przemysłu i robotyce.
2009
W Swolgen w Holandii powstaje nowy oddział.
2010
Integracja Peter Suhling Automation GmbH z Grupą SCHULZ. Oddział z Bremy specjalizuje się w produkcji urządzeń mechanicznych.
2012
Oddział automotive w Bremie scala swoją działalność w nowym kompleksie budynków.
2014
Założenie kolejnej filii w Hamburgu, specjalizującej się w instalacjach do budynków i technologiach sieciowych.
2016
Zmiana nazwy firmy Peter Suhling Automation na SCHULZ Systemtechnik i przeprowadzka do nowego budynku w bezpośrednim sąsiedztwie bazy automotive w Bremie. Skupiając różne kompetencje w jednym miejscu SCHULZ oferuje kompleksowe spektrum usług obejmujących rozwiązania w zakresie automatyzacji.
2017
Utworzenie kolejnego oddziału serwisowego i dystrybucyjnego w Hamburgu.
2021
Poprzez dołączenie specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu automatyzacji, inżynierii i oprogramowania spółki I.E.M.Q.-synergetics GmbH Grupa SCHULZ może rozbudować swoją pozycję w zakresie serwisu i usług na południu Niemiec i także tam oferować kompleksowe koncepcje automatyzacji.

„Chętnie współpracujemy z firmą SCHULZ Systemtechnik przy zaawansowanych projektach związanych z ochroną obszarów przybrzeżnych i gospodarką wodną. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy doskonałość techniczną, aby móc osiągnąć cele nadrzędne, jakimi są bezpieczeństwo wałów i odprowadzanie wody oraz zadowolenie klienta końcowego”.

Heiko Velbinger, kierownik projektu w Ludwig Freytag.

„SCHULZ Systemtechnik to nasz niezawodny partner, który zawsze znajdzie właściwe rozwiązanie każdego problemu”

Hugo Vogelsang, dyrektor zarządzający Vogelsang GmbH & Co. KG

„SCHULZ Systemtechnik to partner, który oferuje nam całościowe rozwiązania w zakresie automatyzacji – od planowania systemów elektrycznych, poprzez budowę szaf sterowniczych, aż po sterowanie urządzeniami, montaż i uruchomienie. Dzięki temu możemy skupić się na naszych głównych kompetencjach”

Martin Fritz, kierownik obszaru Technika w Brake i Bremie, J. Müller AG

„Dzięki znajomości branży i kompetencjom pracowników grupy przedsiębiorstw o szerokim spektrum działania firmy KEIL i SCHULZ wdrożyły projekt przy ambitnych założeniach czasowych”

Anatoli Penner, kierownik projektu w BASF w Oldenburg

„Dzięki szerokim specjalizacjom w wielu dyscyplinach techniki automatyzacji firma SCHULZ była w stanie bardzo szybko zareagować na nasze potrzeby. Spontaniczność i zaangażowanie bardzo nam się spodobało.”

M. Schröder, kierownik zakładu UNA HAKRA

„Firma SCHULZ Systemtechnik to odpowiedni partner w czasach coraz bardziej złożonej techniki automatyzacji oraz przy naszym założeniu, aby móc elastycznie reagować na rynku. Przedsiębiorstwo posiada niezbędne zasoby ludzkie i szybko reaguje”

dr Florian Kiene, B&K Agrar GmbH
Sieciowe rozwiązania energetyczne

Odkryj nasz model biznesowy „sieciowe rozwiązania energetyczne”, w skrócie VEL: to całościowy system, który realizuje transformację energetyczną. Innowacyjne technologie i zastosowanie idealnie dopasowanych do siebie komponentów zapewnia neutralność klimatyczną, redukcję emisji CO2 oraz mniejsze zużycie energii przy jednoczesnej maksymalnej wydajności i efektywnych procesach.

Dowiedz się więcej

Potwierdzenie naszej jakości: certyfikaty

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu