Układy napędowe

Jak utrzymać silniki na bieżąco

Poprzez precyzję osiągnij maksymalny potencjał wynikający
z instalacji

Do praktycznie wszystkich zastosowań w zakresie automatyzacji potrzeba optymalnie dopasowanych silników. Szczególnie ważne są przy tym różne możliwości sterowania dzięki użyciu przetwornic częstotliwości do regulacji prędkości obrotowej. Dostarczamy rozwiązania, których potrzeba, aby rozwijać przedsiębiorstwo.

Z nami silniki elektryczne pracują dłużej

Silniki elektryczne podlegają bardzo dużym obciążeniom i muszą być w kwalifikowany sposób i z wysoką precyzją konserwowane i naprawiane. Zajmiemy się tym: naprawiamy i uzwajamy silniki elektryczne, motoreduktory i silniki bębnowe oraz dystrybuujemy produkty znanych producentów.

Szczególna korzyść: w magazynie zawsze mamy dostępne silniki elektryczne o mocy do 30 kW – z różną prędkością obrotową i konstrukcją, w wersji zgodnej z aktualnymi wymogami energooszczędności. Dzięki temu możemy usunąć przestoje produkcyjne w krótkim czasie. Także zabezpieczone przed wybuchem
i zamknięte ciśnieniowo napędy (silniki Ex-e i silniki Ex-d) są przez nas naprawiane i konserwowane.
Zapewni to najlepsze warunki: także przy długotrwałym obciążeniu silników elektrycznych.

Osiągamy maksimum z układów napędowych

Jako Certified Danfoss DrivePro® Service-Partner oferujemy niezawodne i ekonomiczne rozwiązania
w zakresie układów napędowych. Z naszymi układami napędowymi podnosimy produktywność firmy, zwiększamy energooszczędność i polepszamy komfort obsługi. Pomagamy osiągnąć maksimum z danych instalacji – przez cały cykl życia napędów.

Obsługujemy kompleksową ofertę serwisową: od naprawy, przez zaopatrzenie w części zamienne do utrzymania profilaktycznego, od regeneracji, przez aktualizacje, po wymianę urządzeń.

Otrzymasz od nas wszystkie możliwe koncepcje napędowe, np. aplikacje do sterowania silnikami PM lub urządzeniami o wysokiej mocy do 1,4 MW. Odpowiadamy także za programowanie systemów do specjalnych
i indywidualnych zadań napędowych. Wyczerpujemy maksymalny potencjał maszyny.

Synchronizacja, pozycjonowanie
i przy tym oszczędność kosztów

Zadania pozycjonowania i synchronizacji rozwiązujemy po stronie oprogramowania z inteligentną techniką dodatkową w przetworniku częstotliwości. Sterowanie następuje asynchronicznie i przez maszyny synchroniczne regulowane w sposób ciągły, zarówno z nastawnikiem, jak i bez niego. Dzięki zoptymalizowanemu sterowaniu przetworniki częstotliwości są w stanie realizować zadania pozycjonowania bez dodatkowych podzespołów sprzętowych. Dotyczy to także zastosowań do synchronizacji. Przez innowacyjną technologię w zakresie układów napędowych efektywnie oszczędza się koszty. Potrzeba wówczas mniej sprzętu i redukuje się nakład na uruchomienie.

Jak z właściwą serwotechniką zwiększać swoje zasoby produkcyjne

Ruchy o wysokiej dynamice i dokładne pozycjonowanie nie stanowią problemu: z naszymi rozwiązaniami
w zakresie serwotechniki. Z serwotechniką osiągamy między innymi krótszy czas taktowania i możemy realizować większą elastyczność przy zmianie produktów. Nie można tego zrealizować ze standardową techniką asynchroniczną lub z komponentami hydraulicznymi lub pneumatycznymi.

U nas osiągasz korzyści pod wieloma względami. Zwiększamy pojemność produkcji przez bardziej ekonomiczną produkcję, ale redukujemy równocześnie nakład na serwis i konserwację. Oznacza to:
z naszymi układami napędowymi zmniejszysz koszty eksploatacyjne i wrzucisz wyższy bieg.

Postaw na układy napędowe najnowszej generacji

Jesteśmy profesjonalistami od rozwiązań w zakresie automatyzacji. Wykorzystaj nasze doświadczenie, aby zoptymalizować układy napędowe, oszczędzać koszty i przedłużać czas działania silników elektrycznych. Zapewnimy Ci kompletne zaplecze.

Masz pytania? Zadzwoń do nas i wspólnie przełączymy się na wyższy bieg.

NASZE USŁUGI SZCZEGÓŁOWE

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu