Automatyzacja rolnictwa

Osiągnij kolejny poziom razem z nami

Jak ekonomicznie stosować inteligentne technologie dla osiągnięcia korzyści dla człowieka, zwierząt i środowiska

SCHULZ Systemtechnik zajmuje się automatyzacją rolnictwa od dekad. W rezultacie możemy dzisiaj zaproponować przystosowane do indywidualnego zapotrzebowania zautomatyzowane systemy gospodarskie.

Dla gospodarstw rolnych oferujemy indywidualne kompletne rozwiązania: od koncepcji, przez realizację
po serwis. Korzystamy przy tym z najnowocześniejszych technologii i realizujemy rozwiązania biorąc pod uwagę użyteczność i korzyść dla człowieka, zwierząt i środowiska.

Równie ważne są jednak wydajność i efektywność energii. Równowaga musi zostać zachowana. Naszym głównym obszarem działalności w zakresie automatyzacji rolnictwa jest profesjonalna hodowla zwierząt.

System zarządzania budynkami gospodarskimi przyszłości AgriFarmControl

Minęły już czasy, w których dla każdego urządzenia gospodarskiego trzeba było używać oddzielnego regulatora. Z AgriFarmControl łączymy wszystkie techniki regulacji w jednym systemie centralnym. Wszystkie niezbędne parametry są optymalnie dostosowane.

Uwzględniamy przy tym zarówno aktualny wiek zwierząt, jak i aktualne czynniki otoczenia. W ten sposób osiągamy optymalne warunki hodowli i zyski. Działa to nawet wówczas, kiedy rolnik akurat nie jest dostępny – rozwiązania są całkowicie autonomiczne.

Elastyczność dzięki budowie modułowej

Za sprawą naszych aktualizacji modułowych każdorazowo integrujemy nowe ustawowe regulacje lub rozszerzenia w istniejący system gospodarski i to bez ponownej inwestycji. Wraz z naszym systemem zarządzania budynkiem gospodarskim tworzymy idealne połączenie między wymogami współczesnej hodowli zwierząt a korzyściami automatyzacji w rolnictwie.

AgriFarmControl jako system modułowy obsługuje wiele różnych modułów oprogramowania. Zaliczają się
do nich wymienione aplikacje:

 • AgriCool
 • AgriEnergy
 • AgriFeed
 • AgriSun
 • AgriVent
 • AgriWeight

Poszczególne moduły można w każdej chwili indywidualizować i rozszerzać, odpowiednio do potrzeb.

Prosta obsługa z systemem dotykowym

Nasze moduły są wykonane tak, że każdorazowo zapewniają łatwe użytkowanie. Cały system znajduje się
na jednym panelu dotykowym.

Ten interfejs użytkownika jest bardzo prosty w obsłudze, niezależnie od gatunku zwierząt. Intuicyjne symbole zapewniają proste sterowanie modułami, także z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon lub tablet.

Podstaw na przyszłość

Niezależnie od tego, co się stanie, co się zmieni: system pozostaje ten sam i zawsze jest na bieżąco. Odpowiadają za to wymienione cechy systemu:

 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Wszystkie dane mogą być przywoływane w każdej chwili i niezależnie od miejsca
 • Inteligentne przetwarzanie i transparentne planowanie przez analizę, przetwarzanie i optymalizację występujących danych roboczych
 • System modułowy ze standardowymi produktami i modułami doposażenia
 • Wysoka innowacyjność dzięki różnorodności branżowej i szerokiemu zastosowaniu
 • Ciągły rozwój i regularna aktualizacja modułów
 • Możliwość obsługi przez urządzenia mobilne

Nasz wydajny standardowy sprzęt dostarczać będzie także konieczną inteligencję dla stale postępującej automatyzacji w rolnictwie. Dzięki temu zawsze jesteś gotowy na wyzwania przyszłości.

Czym wyróżnia się nasz system zarządzania budynkiem gospodarskim?

AgriFarmControl przynosi liczne korzyści:

 • większa ekonomiczność ze względu na oszczędność czasu
 • lepsze warunki dla zwierząt i pracowników w budynkach gospodarskich
 • oszczędność kosztów energii do 20%
 • zintegrowane systemy zarządzania energią prowadzą do redukcji szczytowego obciążenia, zwiększenia zużycia własnego i minimalizacji kosztów serwisowania i utrzymania
 • zwiększenie komfortu zwierząt przez polepszoną jakość powietrza i budynku gospodarskiego, a tym samym zwiększenie przyrostu
 • zoptymalizowane kosztowo planowanie zasobów
 • bezpieczeństwo inwestycji

SCHULZ Systemtechnik wynosi w ten sposób gospodarstwo rolne na wyższy poziom. Na tym jednak nie koniec.

REFERENCJE W SEKTORZE ROLNYM

Dalsza redukcja kosztów z AgriManagement

Idealnym uzupełnieniem AgriFarmControl jest AgriManagement: nadrzędne oprogramowanie do zarządzania. Rejestrowane są tutaj wszystkie dane, także z wielu systemów AgriFarmControl. Uzyskane dane można odpowiednio przetwarzać. Na podstawie określonych wartości pomiarowych następnie określane są optymalne parametry prowadzenia budynku gospodarskiego.

Integracja wcześniejszych i późniejszych etapów procesowych również jest możliwa. Producenci i przetwórcy otrzymują zwłaszcza lepsze planowanie i możliwość szybszego reagowania, co przekłada się na znaczną redukcję kosztów.

Wykorzystaj automatyzację w rolnictwie

Oprócz profesjonalnej hodowli drobiu, hodowli trzody chlewnej i hodowli bydła, aktywnie działamy także w przemyśle karm i pasz, w branży przetwórstwa mięsa i współpracujemy z firmami przeładunkowymi
i logistycznymi z branży. Do tego dochodzi segment biogazu do odzyskiwania energii odnawialnej.

W takim kompleksowym zakresie każdego dnia realizujemy zadania dotyczące automatyzacji rolnictwa. Zajmujesz się agrobiznesem? Możesz zatem korzystać z przemyślanych rozwiązań w ramach całego łańcucha tworzenia wartości i osiągnąć liczne korzyści kosztowe dzięki synergii. Skontaktuj się z nami, najlepiej jeszcze dziś.

NEWSY Z BRANŻY ROLNICZEJ

Kompaktowa i wydajna

Nasza certyfikowana przez DLG płuczka powietrza wywiewanego EMMI Pig przyciąga uwagę wyjątkowo wysoką wydajnością filtra. Rolnicy zyskują na znacznie niższych kosztach inwestycji i oszczędzają miejsce.

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu