Inteligentne i szybkie łączenie

Automatyka klipsów w zakresie konstrukcji pojazdów: 40 klipsów w czasie krótszym niż 60 sekund

Nawet jeśli ich nie widać, bez nich nie da się nic połączyć we wnętrzu samochodu osobowego lub ciężarowego. Klipsy zamontowane w osłonach lub tapicerce służące do mocowania wartościowych części widocznych z karoserią pojazdu. „Systemy klipsowe zaliczają się wprawdzie do beznarzędziowych rozwiązań mocowania”, mówi Antonio Caiazzo, nasz kierownik działu robotyki w zakładzie w Bremie, „ale montaż klipsów odbywa się często nadal ręcznie, jest czasochłonny i uciążliwy”.

Dlatego skonstruowaliśmy urządzenie, które nie tylko montuje 40 klipsów w czasie krótszym niż 60 sekund, lecz również jest łatwe w obsłudze i zajmuje mniej miejsca do produkcji niż tradycyjne urządzenia. Od fazy koncepcji, przez ofertę, po uruchomienie stosowany był cyfrowy bliźniak. Dzięki temu symulowano zasięgi, czasy taktu oraz układy bezpieczeństwa z wykorzystaniem techniki robotów na bazie IT oraz produkowano prototypy chwytaków w produkcji addytywnej metodą druku 3D FDM.

„Nasz klient cieszy się teraz nie tylko z dużej dyspozycyjności urządzeń, lecz również dzięki modułowej konstrukcji może dalej korzystać z urządzenia do produktów w przyszłości, wystarczy je tylko rozbudować lub dostosować”

Antonio Caiazzo, SCHULZ Systemtechnik

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu