Odczyt kodów kreskowych i QR

z bezpieczną obsługą danych

Wydajna technika rozpoznawania dla nowych wymagań związanych z konstrukcją pojazdów

Ze sprawdzonej techniki z branży napojów korzysta również branża automotive. Konstruktorzy samochodów wykorzystują przemysłową technikę kodów kreskowych do dokładnego sterowania w wielu miejscach. Również zakład Mercedes-Benz z Bremy. Umieszczone na karoseriach etykiety są skanowane w trakcie produkcji, co powoduje automatyczne wywołanie właściwych programów montażu w zależności od stacji obróbki.

Wymaganie: systemy sterowania były dotychczas oparte tylko na PLC. Wraz z coraz większą różnorodnością wariantów i zwiększonymi wymaganiami ta technika okazała się ograniczona. Dlatego nasz podobny system zaprojektowany dla branży napojów przystosowaliśmy specjalnie do wymagań firmy Mercedes-Benz AG. W oparciu o komputer przemysłowy jest szybszy i elastyczniejszy.

Aby uzyskać maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji, zbudowaliśmy system całkowicie redundantnie, tzn. kamera, komputer i czujniki występują podwójnie. Ponadto systemy sprawdzają się wzajemnie i przejmują w razie potrzeby. Decydującą zaletą w porównaniu do starej techniki jest możliwość śledzenia. Każdy proces jest dokładnie protokołowany i archiwizowany.

„Nowy system nie tylko może więcej, ale jest nieco bardziej kompaktowy, a w związku z tym też tańszy”

Helge Assmus, kierownik działu automatyki przemysłowej SCHULZ z Bremy

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu