Produkcja materiałów budowlanych

Zwiększ swoją konkurencyjność poprzez nasze kompletne rozwiązania

JAK ZWIĘKSZYĆ EKONOMICZNOŚĆ PRODUKCJI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Przemysł materiałów budowlanych obejmuje nowoczesne, zautomatyzowane procesy produkcyjne jako siłę napędową: SCHULZ jest tutaj pożądanym partnerem. Od dekad rozwijamy indywidualne i ekonomiczne rozwiązania z zakresu automatyzacji dla przedsiębiorstw z branży produkcji materiałów budowlanych.

Od przyjęcia surowców, przez przetwarzanie, po magazynowanie i wysyłkę. Realizujemy nie tylko sterowanie kompletną techniką produkcyjną. Oprócz tego dostarczamy także infrastrukturę elektryczną, czyli zasilanie, dystrybucję energii i automatykę budynkową.

SCHULZ automatyzuje produkcję materiałów budowlanych

Niezależnie od tego, czy produkujesz cegły dla przemysłu budowlanego, zajmujesz się produkcją różnych gatunków ziemi lub podłoży, torfu lub materiału siewnego, czy też Twoja produkcja jest ukierunkowana
na materiały budowlane takie jak drewno, beton, kamienie, żwir, cement lub zaprawa, zapewniamy dokładne sterowanie wszystkimi etapami procesu.

W tym celu korzystamy oczywiście z innowacyjnych, przyszłościowych technologii, które trwale zabezpieczają konkurencyjność w branży budowlanej.

NASZE USŁUGI DLA BRANŻY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH – KAMIENI – ZIEMI 

Jedyne w swoim rodzaju kompletne rozwiązanie: Nasz know-how – maksimum efektywności

W większości segmentów produkcji materiałów budowlanych chodzi o kruszywa. W rezultacie procesy są zwykle podobne. Jednak w wielu miejscach występują różnice w procesach. Dla maksimum efektywności ważne jest z tego względu ugruntowane know-how procesowe. SCHULZ korzysta z inteligentnego systemu sterowania dla zarządzania procesami.

Rozwinęliśmy naszą technologię sterowania procesami: Monitoruje ona i reguluje wszystkie procesy, rejestruje wszystkie dane produkcyjne i przetwarza je dla uzyskania przejrzystego efektu. Zależnie
od oczekiwań i potrzeb można indywidualnie rozszerzać kompletne rozwiązanie, tak jak w systemie modułowym. A oto szczególna korzyść: jeśli wybierzesz nas jako swojego partnera, także starsze instalacje mogą być modernizowane z naszą techniką. Dzięki temu koszty inwestycyjne pozostają pod kontrolą.

Całościowo, efektywnie energetycznie, ekonomicznie

W idealnym przypadku technika sterowania procesami zarządza całym łańcuchem produkcji.
Dzięki naszemu kompletnemu rozwiązaniu otrzymasz całościowe zestawienie dotyczące produkcji materiałów budowlanych. Wszystko jest ze sobą połączone: od przyjęcia towaru, przez produkcję półfabrykatów
po wytwarzanie produktu końcowego. I od magazynu wejściowego, przez pośredni, aż do wysyłki.

Tylko wówczas produkcja może być zarządzana efektywnie i w czasie rzeczywistym. Równocześnie taka procedura ułatwia komisjonowanie w odniesieniu do zleceń i redukuje kosztowną zwykle gospodarkę magazynową. Przez realizowane zupełnie bez dokumentów papierowych przetwarzanie unika się oprócz tego źródeł błędów i umożliwia się pracownikom łatwiejsze wdrożenie w obsługę instalacji.

Istotnym ważnym aspektem dla producenta materiału budowlanego jest energia. Oferujemy liczne rozwiązania, które odpowiadają indywidualnym wymogom.

Automatyzacja produkcji materiałów budowlanych: na ile szeroka powinna być?

Właściwy system magazynowy w przemyśle materiałów budowlanych jest jednym z czynników mających wpływ na ekonomiczność i prędkość produkcji. Dlatego dostarczamy technikę magazynową obejmującą rozwiązania od magazynu paletowego po automatyczny magazyn wysokiego składowania oraz od magazynu drobnych elementów po mobilne systemy regałowe i włączamy ją punktowo w przebieg procesu.
Także robotyka może w wielu przypadkach zwiększyć ekonomiczność – jest opłacalna już dla niewielkich partii i szczególnie korzystna jest przede wszystkim w zakresach paletowania i depaletyzacji, paletowania worków, pakowania i foliowania.

Na ile kompleksowa ma być automatyzacja produkcji materiałów budowlanych? Masz pytania dotyczące naszych technologii i rozwiązań? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.

REFERENCJE Z ZAKRESU PRZEMYSŁU PRZETWÓRCZEGO

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu