Najlepsze przygotowanie na przyszłość

Inteligentne narzędzia ułatwiają proces produkcji

Firma ForFarmers zleciła nam migrację na nową przyszłościową technologię MES/sterowania procesami. Producent pasz oferuje rozwiązania związane z karmą dla gospodarstw rolnych konwencjonalnych i biologicznych. Już od lat 70. XX wieku jesteśmy partnerem w automatyzacji. Obecnie modernizowany jest zakład w Langförden. „W związku z tym doprowadzamy do najnowszego stanu całą technikę automatyzacji”, mówi Burkhardt Arends, pracownik działu dystrybucji odpowiedzialny za projekt.

Instalacja mikrodozowania w ForFarmers

Młyn pionowy

W przyszłości wszystkie procesy będą sterowane przez SCHULZ productionstar®. Klient ma w związku z tym wiele korzyści i może używać nowych funkcji, jak np. śledzenia partii. Wszystkie właściwe informacje są udostępniane właściwie po naciśnięciu przycisku. Funkcja przystosowana do działania wstecznego (tracking) lub wyprzedzającego (tracing) przygotowuje przejrzyście w najdrobniejszych szczegółach wszystkie ruchy materiałów i procesy oraz udostępnia je w funkcji eksportu w wymaganym urzędowo formacie Excel. Czasochłonne i kosztowne przygotowanie oraz zestawianie na podstawie kompleksowego zbioru danych nie jest już konieczne.

Wszystko pod kontrolą: Na stanowisku sterowania spływają wszystkie informacje.

Bardzo przydatny jest również planer surowców. Zapewnia on przejrzystość planowania od strony zlecenia, wskazuje, jakie surowce są potrzebne do poszczególnych zleceń. Dzięki temu łatwiej jest z odpowiednim wyprzedzeniem modyfikować działania. Narzędzie pomaga kadrze zarządzającej minimalizować czasy przestoju oraz zwiększyć dyspozycyjność urządzenia. Przejrzyście widać, gdzie potrzebne jest działanie w przypadku procesów zamawiania, ale także, które zlecenia mogą zostać całkowicie zrealizowane, aby w razie potrzeby wykonać je w pierwszej kolejności.

Mobilny przeładunek

Szczególnie innowacyjna jest również koncepcja przeładunku mobilnego. Według zleceń system kieruje kierowcę samochodu ciężarowego całkowicie automatycznie na telefonie komórkowym do punktów dojazdu na terenie zakładu i wskazuje mu na żywo na wideo dokładną pozycję rury załadunkowej. System działa z każdym smartfonem i nie wymaga instalowania aplikacji. Ta funkcja jest również modułem productionstar®.

„Migracja systemu sterowania procesami jest zawsze wyzwaniem”, uzupełnia kierownik projektu Bernhard Brinkmann. „Jest ona najczęściej złożona, a ponadto musi następować bardzo szybko w trakcie pracy. Ze względu na inżynierię cyfrową oraz sprawne metody projektowania jesteśmy w stanie wszystko dobrze przygotować. Dzięki temu możemy identyfikować i usuwać potencjalne błędy już wcześniej”.

Również aspekty zrównoważenia odgrywają ważną rolę dla klienta. „O efektywną energetycznie produkcję dba nasz system zarządzania energią”, wyjaśnia dalej Bernhard Brinkmann. W razie rzeczywistym śledzi on wszystkie procesy i przedstawia potencjał optymalizacji. „Na sygnalizatorze energii personel obsługi od razu widzi, gdzie są potrzebne działania i może odpowiednio reagować”.

Ponadto zadbano o zwiększenie standardów bezpieczeństwa wszystkich procesów produkcji. W tym celu zintegrowaliśmy system transferowy klucza w procesy. System zezwala na pobranie klucza dla części instalacji tylko wtedy, gdy nie ma potencjalnego niebezpieczeństwa.

Ogólnie modernizacja techniczna zabezpieczyła produkcję na wiele lat. Wiele nowych funkcji oraz inteligentna architektura systemu zwiększają nie tylko komfort obsługi, ale również znacznie poprawiają wydajność i elastyczność.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu