Systemy obsługi i systemy montażu

Dzięki temu Twoja produkcja realizowana jest sprawnie i z poszanowaniem zasobów

Zwiększaj efektywność swojej produkcji z optymalną techniką montażową

Zautomatyzowane systemy obsługi i montażu są na wagę złota. Z jednej strony zapewniają, że produkcja staje się i pozostaje elastyczna, ekonomiczna i oszczędzająca zasoby. Z drugiej strony także przepływ materiałowy jest optymalnie włączony w proces produkcyjny. Korzystaj z naszego doświadczenia i naszych indywidualnych rozwiązań w zakresie optymalnych systemów obsługi i montażu. Zwiększaj efektywność produkcji z zautomatyzowanymi urządzeniami dla wszystkich etapów roboczych.

Twój zautomatyzowany system montażowy – dla pełnej elastyczności i produktywności

Na czym polegają konkretne korzyści? Zestawienie:

#1 Technika rozdzielania

Technika rozdzielania jest ważnym zadaniem przy realizacji systemu montażowego. Odbywa się np. przez ukierunkowane wyjmowanie takich samych części z dużych pojemników, rozdzielanie chaotycznego układu drobnych części lub oddzielanie dużych komponentów. Niezależnie od zastosowania: od nas otrzymasz dopasowane rozwiązanie do swoich procesów produkcyjnych. Stosujemy w tym celu inteligentne systemy robotów lub opracowujemy specjalne urządzenia do produkcji. Niektóre korzyści są tu widoczne na pierwszy rzut oka: zwiększające się moce produkcyjne i wyższa elastyczność.

2 Systemy śrubowe

Zwłaszcza przy produkcji samochodów technika śrubowa jest ważną technologią. Decydujące jest przy tym to, że uwzględnia się zróżnicowanie i dokumentuje się dane śrubowania dla kontroli jakości. Z nami osiągasz liczne korzyści:

 • integracja techniki śrubowej znanych producentów 
 • całkowicie automatyczne procesy śrubowe 
 • integracja ręcznych systemów śrubowych 
 • najnowocześniejsza robotyka w procesie montażowym 

#3 Linie i stacje montażowe

Zaprojektowane po ostatni szczegół linie i stacje montażowe: Rozpocznij z nami automatyzację swojej produkcji. Planujemy i realizujemy instalacje indywidualnie, z najwyższym stopniem elastyczności. Cały proces przetwarzamy wirtualnie. Poprzez symulację 3D całkowicie wykluczamy błędy. Rezultat: zyskujesz inteligentny system sterowania, który odpowiada za to, aby wszystko mogło być montowane we właściwym czasie i we właściwym miejscu. Całkowicie automatycznie, sprawnie i szybko. 

#4 Technika łączenia

Stosuje się w tym celu różne techniki i metody – w zależności od wymogów i zastosowania. Zrealizujemy dla Ciebie różne instalacje do tego zadania. Do klejenia, zgrzewania, lutowania, nitowania, zaciskania lub łączenia śrubami: z nami zyskujesz solidność i efektywność. Za to występują mniejszy nakład na konserwację i niższe koszty eksploatacji.

#5 Systemy klejenia

Z inteligentnym systemem klejenia oszczędzasz koszty pracy, czasu i personelu. Nasze zaprojektowane specjalnie do tego celu instalacje optymalizują procesy robocze, znacznie redukują koszty i zwiększają motywację pracowników. Oto, co oferujemy:

 • montaż szyb: całkowicie automatyczny montaż szyb przednich i tylnych 
 • montaż dachów szybowych i panoramicznych: Do tego zadania stosujemy robotykę, systemy łączenia śrubami i klejenia w połączeniu 
 • wgłębienie na koło zapasowe i elementy DVD 

#6 Technika zgrzewania

W przemysłowej technice produkcyjnej stosuje się różne techniki zgrzewania: Są one używane do trwałego łączenia elementów lub do powlekania. Całkowicie dostosowane do Twoich potrzeb instalacje realizujemy przez innowacyjne projektowanie 3D: dla maksimum efektywności. Oczekujesz systemu ręcznego, półautomatycznego lub całkowicie zautomatyzowanego? Razem opracujemy rozwiązanie, które najbardziej nadaje się do Twojego przedsiębiorstwa.

#7 Systemy smarowania i oliwienia 

Niewłaściwie dozowane i nieprawidłowo aplikowane smary, substancje uszczelniające, silikony itp. mają bezpośredni wpływ na jakość produkowanych wyrobów. Opracowujemy instalacje, które realizują te zaawansowane zadania niezawodnie i w sposób ukierunkowany na cel. Dzięki temu zapewnione są trwałość
i jakość produktów. Realizujemy instalacje do aplikacji powierzchniowej, konturowej i punktowej i dokładnie wprowadzamy je w proces produkcyjny. Dla bezpiecznej i ekonomicznej produkcji.

#8 Technika napełniania

W branży automotive używane są liczne systemy do napełniania mediami płynnymi i gazowymi. Skorzystaj
u nas z profesjonalnej porady w kwestii optymalnej realizacji procesów i spraw, by Twoja produkcja zredukowała nakład roboczy, była bezpieczna i szybka.

Nasze programy sterowania oferują optymalne procesy do wszystkich mediów:

 • płyn hamulcowy, woda chłodząca, płyn do wycieraczek, olej przekładniowy 
 • klimatyzacja, resory powietrzne 
 • paliwo, AdBlue (Diesel Exhaust Fluid) 

Oto, co oferujemy:

 • liniowe instalacje napełniające (on-line) z maks. 5 głowicami napełniającymi 
 • instalacje kompaktowe i modyfikowane 
 • komunikacja pojazdowa CAN i PWM 
 • najwyższe bezpieczeństwo pod względem ochrony przed wybuchem 

#9 Technika tłoczenia

Samodzielnie lub jako część rozwiązania ogólnego: wynieś swoją technikę tłoczenia z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami na najwyższy poziom. Także tutaj pracujemy z nowoczesną techniką 3D, która znacznie przyspiesza uruchomienie.

#10 System etykietowania

Dzięki inteligentnym systemom sterowania druk etykiet i automatyczne umieszczanie są optymalnie dopasowane. Usprawnij procesy, przyspiesz procedury i zredukuj błędy ze skonstruowanym przez nas, całkowicie automatycznym systemem etykietowania.

#11 Systemy tłoczenia na gorąco

Opracowujemy inteligentne systemy tłoczenia na gorąco. Przykładowo do znakowania produktów, gdzie konieczne są szczególnie wartościowe wyniki druku. Tłoczenie na gorąco jest odpowiednie do niemal wszystkich materiałów: do kartonu, papieru, tworzywa sztucznego, folii, tekstyliów. Skontaktuj się z nami, chętnie służymy radą.

Systemy obsługi: Nadaj rozpędu swojemu przepływowi materiału

W całkowicie zautomatyzowanym procesie systemy obsługi zapewniają płynny przepływ materiału.
Co czeka Cię przy współpracy z nami? Z jednej strony wyposażamy roboty do wymaganych zadań
w specjalnie dopasowane narzędzia do obsługi produktów, podnoszenia i opuszczania, komisjonowania, załadunku i rozładunku lub wymiany narzędzi. Oprócz tego automatyzujemy także systemy obsługi, przy których robotyka nie jest stosowana.

Nasze usługi szczegółowe:

#1 Systemy pakowania

Zmienny design opakowań i rosnąca różnorodność produktów wymagają zaawansowanej automatyzacji. Do kształtowania asortymentu szklanek, mis lub puszek, do opakowań foliowych, opakowań kartonowych lub indywidualnych rozwiązań w zakresie opakowań. Oferujemy niezawodne systemy do różnych zadań. Zyskujesz tym samym decydujące korzyści w zakresie konkurencyjności.

#2 Systemy paletowania

Stosuje się do tego zwykle roboty przemysłowe. Aby optymalnie włączyć w procesy paleciarkę, analizujemy procedury zakładowe i opracowujemy na tej podstawie dostosowane rozwiązanie. Służy ono zwiększonej przepustowości, większej efektywności i niższym kosztom roboczym.

#3 Systemy wyjmowania

Aby wyjmowanie działało w zautomatyzowany sposób, stosujemy zwykle technikę robotów. Zwiększa to elastyczność systemu: dzięki temu można go stosować w różnych miejscach.

#4 Systemy pozycjonowania

Do optymalnego pozycjonowania detali lub narzędzi w maszynach i urządzeniach technicznych oferujemy różne systemy: od linearnych, jak stoły krzyżowe i systemy portalowe, po stoły obrotowe i okrągłe. Dostarczamy trójosiowe systemy pozycjonowania do elastycznego ruchu obiektów w pomieszczeniu lub korzystamy z inteligentnej techniki kamerowej do oznaczania właściwego położenia.

#5 Dźwigi

Suwnice, dźwigi kontenerowe, obrotowe lub portalowe: automatyzujemy wszelkie konstrukcje dźwigowe
i wspomagamy przy budowie dźwigu, montażu, demontażu, przezbrojenia i napraw, konserwacji i serwisu.

Integrujemy systemy
dźwigowe punktowo w procesy i procedury robocze. Oprócz tego realizujemy nie tylko programowanie, sterowanie
i wizualizację, ale także układy napędowe.

Czy masz pytania dotyczące systemów obsługi i systemów montażowych? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o SCHULZ? Umów się na rozmowę!

NASZE USŁUGI SZCZEGÓŁOWE

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu