Doskonały klimat dla zwierząt

Gotowa do użytku instalacja zapewniająca najlepsze warunki dla człowieka, zwierzęcia i środowiska

Zlecenie budowy nowej tuczarni dla 1100 świń wpłynęło od przedsiębiorstwa z
Oldenburger Münsterland, które od wielu lat wykorzystuje nasze niezawodne systemy. Z pewnością pamiętano tam, że u nas można otrzymać gotowe do użytku rozwiązania z jednego źródła: od zaprojektowania poprzez realizację aż po serwis.

Także tym razem zastosowaliśmy najnowocześniejszą i wydajną technologię. Obejmuje ona system klimatyzacji, wentylacji, karmienia, zaopatrzenia w wodę, wyposażenia chlewni, oczyszczania powietrza wywiewanego i elektrotechnikę. „Zawsze szczególnie ważna jest zaawansowana koncepcja klimatyzacji i wentylacji”, opowiada nasz kolega Markus Wiese, kierownik odpowiedzialny za projekt. „Jest ona kluczowa w celu stworzenia optymalnych warunków otoczenia. Umożliwia to pełne wykorzystanie biologicznego potencjału wydajności zwierząt”.

Instalacja do chowu trzody chlewnej o powierzchni 80 x 20 m uzupełniła dwie istniejące tuczarnie i składa się z dwóch modułów. Doprowadzenie świeżego powietrza zapewnia okap na dachu i elementy w przejściach w poszczególnych modułach. Woda, pasza, ogrzewanie – całością steruje w pełni zautomatyzowany system obsługiwany przez komputer Fancom.

Także w zakresie oczyszczania powietrza wywiewanego zdecydowano się na bezkompromisowe rozwiązanie. „Zastosowaliśmy zaprojektowane specjalnie do tuczarni, posiadające certyfikat DLG płuczki powietrzne Chemo+ marki Uniqfill”, wyjaśnia specjalista. Centralny system odprowadzania przekierowuje zużyte powietrze do dwustopniowego filtra powietrza zużytego po stronie szczytowej budynku. Woda z filtra jest gromadzona, aby następnie wykorzystać ją jako nawóz na polach uprawnych.

Przejęliśmy także całą instalację elektryczną dla wszystkich branż biorących udział w budowie. Klient był bardzo zadowolony z nowego obiektu. Szczególnie ważny był dla niego dobrostan zwierząt. Oprócz optymalnej techniki klimatyzacyjnej zamówił także łańcuchy do zabawy, rurki do gryzienia i pudełka do zabawy dla zwierząt.

Najnowszą dziedziną, którą pasjonuje się właściciel gospodarstwa, jest uprawa malin. Nasi eksperci w dziedzinie klimatu oferują odpowiednie systemy klimatyzacji do obsługi zbiorów i przetwórstwa malin.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu