Tłocznia w budowie pojazdów

Jak zapewnić szybkość i precyzję produkcji

WYKONUJ WSZYSTKIE ZADANIA
W TŁOCZNI bezbłędnie

Od wytłoczonej części po kompletną ścianę boczną, podstawowe elementy korpusu są produkowane
w tłoczni. Szukasz kompetentnego partnera do automatyzacji licznych zadań i procesów przy budowie pojazdów? Zaufaj naszej szerokiej wiedzy i doświadczeniu.

W tłoczni wykonujemy wszystko: od bezpieczeństwa trasy pras, logistyki z zarządzaniem nośnikami ładunku, kontroli jakości po utylizację kostek złomu po nieniszczącym załadowaniu wagonu. Nasi eksperci dbają o produkcję instalacji do powłoki zewnętrznej i struktur nośnych. Ty korzystasz z płynnych
i precyzyjnych przebiegów procesów oraz wydajnej produkcji samochodów w tłoczni.

Technologia przenośników: Kompleksowy ogląd tłoczni pomaga zrobić kolejny krok

Technologia przenośników to ważna funkcja przekrojowa do zadań produkcji samochodów, nie tylko w tłoczni. Elektryczne kolejki podwieszane (EHB), systemy transportowe bez kierowcy (FTS) oraz inne systemy transportowe wykonują transport części blaszanych do magazynu części karoserii i kolejnych stanowisk produkcji.

Sterujemy przy tym wszystkimi procesami transportu. Postaw na nasze doświadczenie w integracji systemów transportowych w procesy związane z budową karoserii i korzystaj z większej prędkości produkcji oraz większego bezpieczeństwa.

Logistyka narzędzi prasujących: Zapewniamy przepływ materiałów

Zwiększamy tempo w tłoczni. Uda nam się to, jeśli połączymy ze sobą logistykę wewnętrzną oraz procesy produkcji. Ważnym zadaniem jest realizacja logistyczna związana z narzędziami prasującymi. Automatyzujemy zmianę narzędzi, transport form prasy i narzędzi oraz ich magazynowanie i pobieranie z magazynu przez układnice regałowe na odpowiednie regały do dużych obciążeń. Inaczej mówiąc, dostosowujemy przetwarzanie materiałów w tłoczni dokładnie do procesów produkcji. Zapewniamy:

  • bezpieczne dostarczanie części prasujących,
  • projektowanie i programowanie rozwiązań robotyki dla różnych procesów:  identyfikację, rozpoznawanie położenia, procesy łączenia itd.,
  • dokładne przetwarzanie, chwytanie i pozycjonowanie,
  • rozdzielanie i doprowadzanie części karoserii,
  • mocowanie i podnoszenie blach,
  • zabieranie i transport części form,
  • pewną kontrolę jakości
  • oraz połączenie z magazynem części prasujących

Wyróżnij się na tle konkurencji dzięki wysokiemu bezpieczeństwu procesów, większej wydajności i produktywności oraz unikaj drogich czasów przestoju – z SCHULZ Systemtechnik.

Skontaktuj się z nami. Zoptymalizujemy tłocznię i pomożemy zrobić krok naprzód.

REFERENCJE Z ZAKRESU BRANŻY AUTOMOTIVE

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu