KörberHaus w Hamburgu

miejsce spotkań wszystkich pokoleń i kultur

Specjalistyczny montaż instalacji wysokiego napięcia, telekomunikacyjnych i techniki informacji

KörberHaus w hamburskiej dzielnicy Bergedorf to od grudnia 2022 roku „dom dla wszystkich”, w którym najważniejsze są spotkania, dyskusje i kultura. Miejsce spotkań wszystkich pokoleń i kultur. A przy okazji inwestycja budowlana o maksymalnej złożoności, w której znalazły się liczne oferty spotkań publicznych oraz niekomercyjne usługi.

Pod jednym dachem na powierzchni około 6000 m2 mieszczą się najróżniejsi użytkownicy, m.in. urząd dzielnicy Bergedorf z puntem spotkań seniorów AWO, hamburski publiczny dom książki z biblioteką miejską, hamburski uniwersytet ludowy oraz teatr Lichtwark wraz ze sceną na 460 miejsc siedzących. Poza tym powstały sale na wydarzenia, poradnie, do nauki i zabaw, a także strefa gastronomiczna.

Zleceniodawcą projektu wartego około 25 milionów euro była firma Sprinkenhof GmbH, z którą zrealizowaliśmy już projekt hamburskiej opery narodowej. W europejskim przetargu na instalacje wysokiego napięcia, telekomunikacyjne i techniki informacji istotna była nie tylko duża ekonomiczność, lecz również oferta „najbardziej właściwa pod względem technicznym”.

Ponieważ projekt o takiej wielkości i złożoności nie zawsze może zostać zaplanowany z góry w każdym szczególe, ważne było tutaj odpowiednio wczesne zauważenie błędów oraz skorygowanie ich w specyfikacji zamówienia. Właśnie tutaj sprawdziło się nasze doświadczenie.

Kilka szczegółów technicznych zaprojektowaliśmy od nowa, aby nic nie stało na przeszkodzie w wydajnym postępie budowy. W końcu chodziło nie tylko o instalację elektrotechniczną dla pojedynczych użytkowników z indywidualnymi wymaganiami, lecz również o ochronę odgromową z uwzględnieniem przewodzącej elewacji, całą technikę bezpieczeństwa, instalację podstawową WLAN przez punkty dostępowe na zewnątrz, w tym reflektory masztowe, przyłącza w postaci zbiornika w ziemi oraz instalację kontroli dostępu z komponentami offline oraz online.

„Praca zespołowa na placu budowy odbywała się bez zarzutu, o czym świadczy opinia wyznaczonego biura projektowego, które jednego z naszych pracowników ogłosiło spontanicznie na tablicy budowy „pracownikiem miesiąca”. Niekoniecznie typowy, ale bardzo motywujący gest.”

Christian Liebelt, kierownik handlowy w SCHULZ Systemtechnik

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu