Sterowanie ciężarówkami przez telefon komórkowy

Automatyczne podjeżdżanie do punktów załadunku z aktywacją kamery na żywo

Firma ForFarmers zleciła nam migrację na nową, przyszłościową technologię MES/sterowania procesami. Producent mieszanek paszowych oferuje rozwiązania związane z karmą dla gospodarstw rolnych konwencjonalnych i ekologicznych. Już od lat 70. XX wieku jesteśmy partnerem w zakresie automatyzacji. Obecnie modernizujemy zakład w Langförden.

„W tym celu aktualizujemy całą technologię automatyzacji” – mówi pracownik działu sprzedaży Burkhardt Arends. W przyszłości system SCHULZ productionstar® będzie kontrolował wszystkie procesy. Klient będzie mógł wtedy korzystać z wielu zalet i przydatnych funkcji, takich jak wygodne śledzenie partii lub inteligentny planer surowców dla lepszej realizacji zamówień.

Moduł „mobilnego załadunku” prowadzi kierowców przez Internet za pomocą ich własnych telefonów komórkowych do punktów załadunku na terenie firmy i pokazuje dokładną pozycję załadunku za pomocą wideo na żywo.

Nowa koncepcja mobilnego załadunku jest szczególnie innowacyjna. To prawdziwa pomoc dla kierowców ciężarówek. Sterowany zleceniami i w pełni zautomatyzowany system prowadzi kierowców za pomocą ich własnych telefonów komórkowych do punktów załadunku na terenie firmy i pokazuje dokładną pozycję dyszy załadunkowej za pośrednictwem wideo na żywo. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu. System działa z każdym smartfonem i nie wymaga instalacji aplikacji. „Ta funkcja jest również modułem SCHULZ productionstar®, który opracowaliśmy specjalnie dla ForFarmers”, mówi Arends.

„Migracja technologii sterowania procesem jest wyzwaniem”, dodaje kierownik projektu Bernhard Brinkmann. „Jest złożona i w trakcie pracy musi być przeprowadzona bardzo szybko. Jednak dzięki inżynierii cyfrowej oraz sprawnym metodom rozwoju jesteśmy w stanie wszystko dobrze przygotować. Dzięki temu możemy z wyprzedzeniem identyfikować i usuwać potencjalne błędy”.

Również aspekty zrównoważonego rozwoju odgrywają ważną rolę dla ForFarmers. Nasz system zarządzania energią zapewnia energooszczędną produkcję. W czasie rzeczywistym śledzi on wszystkie procesy i przedstawia potencjał optymalizacji. „Na sygnalizatorze energii personel obsługi od razu widzi, gdzie są potrzebne działania i może odpowiednio reagować” – mówi kierownik projektu.

Ogólnie rzecz biorąc, modernizacja techniczna zabezpieczy produkcję na wiele lat. Wiele nowych funkcji oraz inteligentna architektura systemu zwiększają nie tylko komfort obsługi, ale również znacznie poprawiają wydajność i elastyczność.

Również aspekty zrównoważonego rozwoju odgrywają ważną rolę dla ForFarmers. Na sygnalizatorze energii personel obsługi od razu widzi, gdzie są potrzebne działania i może odpowiednio reagować.

Burkhardt Arends, pracownik działu sprzedaży SCHULZ Systemtechnik

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu