Zrównoważone i inteligentne

Inteligentne rozwiązania energetyczne dla centrów ogrodniczych

Samodzielnie wytworzony zielony prąd do własnego zaplecza technicznego i oświetlenia

Centrum ogrodnicze kwiatów Ostmann w Oldenburgu o powierzchni około 13 000 m2 zalicza się do jednych z największych w Niemczech. Ponad 100 000 roślin oraz produktów ogrodniczych do wnętrz i na zewnątrz przyspiesza tutaj bicie serca ogrodników. Tym bardziej się cieszyliśmy, że możemy uczestniczyć w rozbudowie specjalistycznego zakładu ogrodniczego.

: Inteligentne systemy energetyczne zapewniające maksymalną ekonomiczność

Również duża część technicznego wyposażenia budynków pochodzi od firmy SCHULZ.

Zrównoważony rozwój ma również kluczowe znaczenie w firmie Ostmann. Dzięki instalacji fotowoltaicznej do własnego zasilania elektrycznego, elektrycznym stacjom ładowania, w których klienci i pracownicy mogą „tankować” zielony prąd oraz systemu magazynowemu akumulatorów, gromadzącemu nadmierną energię z instalacji solarnych, specjalistyczny zakład jest dobrze przygotowany na przyszłość.

Zmagazynowana energia jest wykorzystywana między innymi do zasilania tutejszego zaplecza technicznego oraz oświetlenia. Ponadto nasz system zarządzania energią przejrzyście przedstawia zużycie energii oraz wytwarzanie energii.

Większość technicznego wyposażenia budynków, wraz z elektrotechniką − od rozdzielni głównej niskiego napięcia, przez oświetlenie i technikę bezpieczeństwa, po IT − zapewniła ponadto idealną infrastrukturę budynków. Nowoczesna instalacja elektroakustyczna (ELA) zapewnia ponadto przekazywanie informacji na obszernym terenie.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu