WIĘCEJ MIEJSCA NA LOGISTYKĘ

Reimer Logistics inwestuje w zakład firmy przy trasie Hanzy w Bremie

CAŁA PALETA ELEKTROTECHNIKI POCHODZI Z JEDNEGO ŹRÓDŁA

Przy Europaallee, bezpośrednio przy A1, bremeńska firma Reimer Logistics wybudowała nowe centrum logistyczne. W ten sposób istniejące już od 1925 roku przedsiębiorstwo podkreśla nie tylko przejście od zwykłego usługodawcy z dziedziny transportu, przeładunku i przechowywania do roli logistyka pełnego serwisu, lecz jednocześnie rozwiązuje problemy z możliwościami stale rozwijającej się działalności. Ponadto nowy zakład znacznie ułatwia planowanie i realizację ruchu.

Przy inwestycji w zakresie 41 miliardów euro teren o wielkości 120 000 metrów kwadratowych został zagospodarowany w kilku etapach. Do własnych celów Reimer Logistics wykorzystuje 70 000 metrów kwadratowych. Ponadto powstały dwie hale, każda o wielkości 20 000 metrów kwadratowych. Do tego dochodzi budynek biurowy o wielkości 1100 metrów kwadratowych dla zakładu oraz funkcji centralnych firmy, która ma jeszcze pięć innych oddziałów. Dwie kolejne hale o powierzchni 18 200 metrów kwadratowych logistyk dzierżawi klientowi z branży automotive.

Dużą część technicznego wyposażenia budynków do tego obszernego projektu zrealizował nasz zespół z Hamburga. Oprócz infrastruktury elektrotechnicznej od głównych rozdzielni do podrozdzielni niskiego napięcia zrealizował on również prace z zakresu IT wraz ze wszystkimi instalacjami sieciowymi i szafami sterowniczymi. Do tego dochodzi technika oświetlenia wraz z oświetleniem bezpieczeństwa oraz systemy kontroli dostępu i sterowanie budynku.

„Ogólnie nasz klient otrzymuje całą elektrotechnikę z jednej ręki”, podsumowuje Christian Liebelt, kierownik handlowy w naszym zakładzie w Hamburgu. Dzięki temu Reimer Logistics korzysta nie tylko z większej wydajności dzięki idealnie dopasowanym systemom, a przede wszystkim energooszczędnej techniki, lecz również ze znacznie krótszych czasów dostawy.

Dostawa, montaż i zainstalowanie instalacji elektrotechnicznych obejmowało

Podsumowując, nasz klient otrzymuje całą inżynierię elektryczną z jednego źródła.

Christian Liebelt, SCHULZ Systemtechnik

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu