Perfekcyjne połączenie w sieć i oświetlenie

Wysokie wymagania w Akademii Dowodzenia Armii

Wydajna infrastruktura sieciowa zapewniająca wysokie standardy IT

Przedmieścia nad Łabą są słynne dla Hamburga, przede wszystkim Blankenese. Tutaj znajdują się nie tylko wille i słynna Treppenviertel, lecz również koszary Clausewitza, czyli gigantyczny teren wojskowy − niemalże miasto w mieście − który od lat 50. XX wieku funkcjonuje jako akademia dowodzenia armii niemieckiej. Jest to najwyższa wojskowa placówka kształcenia dla oficerów i generałów w Niemczech. Około 600 najważniejszych pracowników jest tu regularnie przygotowywanych do swoich zadań w siłach zbrojnych, NATO, Unii Europejskiej i ONZ.

Na terenie podobnym do parku znajduje się wiele różnych kompleksów budynków, częściowo nowoczesnych i nowo wybudowanych, częściowo też o wytwornym charakterze z ostatniego stulecia z dużą potrzebą modernizacji. Ponadto jest hala sportowa, basen i korty tenisowe.

Jednym z reprezentacyjnych starych budynków jest „willa Plaut”, najstarsza budowla na terenie i obecnie budynek administracyjny koszar. Objętych ochroną zabytków budynek postarzał się i został przeznaczony do modernizacji. Wszystkie prace budowlane musiały być więc wykonywane z hamburską instytucją kultury.

W ramach prac modernizacyjnych odnowiono również infrastrukturę sieciową oraz zainstalowano wysokiej jakości oświetlenie wiszące, odpowiadające charakterowi willi. Obydwa zadania wykonał nasz zakład z Hamburga. „Oprócz delikatnego obchodzenia się z konstrukcją budowlaną z 1896 roku wymagające w tym projekcie były wysokie standardy IT armii.

Przed rozpoczęciem projektowania nasi kierownicy budowy opracowali złożony z około 100 stron podręcznik wytycznych”, mówi Christian Liebelt, odpowiedzialny za projekt w Hamburgu. „Korzystne było natomiast dla nas to, że już realizowaliśmy wiele zleceń dla armii, więc znaliśmy wiele spraw i wytycznych”, wyjaśnia.

Na przykład rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa na miejscu. Bez zgłoszenia i sprawdzenia nikt nie może dostać się na teren. „Jednak bez problemu się dostosowujemy, ponieważ dla nas jest to już jak oczywistość. Przecież ostatecznie służy bezpieczeństwu wszystkich”, mówi na koniec Liebelt.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu