Perfekcyjne połączenie w sieć i oświetlenie
Wysokie wymagania w Akademii Dowodzenia Armii
Wydajna infrastruktura sieciowa zapewniająca wysokie standardy IT
Przedmieścia nad Łabą są słynne dla Hamburga, przede wszystkim Blankenese. Tutaj znajdują się nie tylko wille i słynna Treppenviertel, lecz również koszary Clausewitza, czyli gigantyczny teren wojskowy − niemalże miasto w mieście − który od lat 50. XX wieku funkcjonuje jako akademia dowodzenia armii niemieckiej. Jest to najwyższa wojskowa placówka kształcenia dla oficerów i generałów w Niemczech. Około 600 najważniejszych pracowników jest tu regularnie przygotowywanych do swoich zadań w siłach zbrojnych, NATO, Unii Europejskiej i ONZ.
Na terenie podobnym do parku znajduje się wiele różnych kompleksów budynków, częściowo nowoczesnych i nowo wybudowanych, częściowo też o wytwornym charakterze z ostatniego stulecia z dużą potrzebą modernizacji. Ponadto jest hala sportowa, basen i korty tenisowe.
Jednym z reprezentacyjnych starych budynków jest „willa Plaut”, najstarsza budowla na terenie i obecnie budynek administracyjny koszar. Objętych ochroną zabytków budynek postarzał się i został przeznaczony do modernizacji. Wszystkie prace budowlane musiały być więc wykonywane z hamburską instytucją kultury.
W ramach prac modernizacyjnych odnowiono również infrastrukturę sieciową oraz zainstalowano wysokiej jakości oświetlenie wiszące, odpowiadające charakterowi willi. Obydwa zadania wykonał nasz zakład z Hamburga. „Oprócz delikatnego obchodzenia się z konstrukcją budowlaną z 1896 roku wymagające w tym projekcie były wysokie standardy IT armii.
Przed rozpoczęciem projektowania nasi kierownicy budowy opracowali złożony z około 100 stron podręcznik wytycznych”, mówi Christian Liebelt, odpowiedzialny za projekt w Hamburgu. „Korzystne było natomiast dla nas to, że już realizowaliśmy wiele zleceń dla armii, więc znaliśmy wiele spraw i wytycznych”, wyjaśnia.
Na przykład rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa na miejscu. Bez zgłoszenia i sprawdzenia nikt nie może dostać się na teren. „Jednak bez problemu się dostosowujemy, ponieważ dla nas jest to już jak oczywistość. Przecież ostatecznie służy bezpieczeństwu wszystkich”, mówi na koniec Liebelt.