Nowa technika w historycznym budynku

Herbaciarnia parkingu przy Planten un Blomen

Wysokie wymagania wobec pracy w budynku objętym ochroną zabytków

Od prawie 60 lat mała kawiarnia przy Große Wallanlage należy do hamburskich „zielonych płuc” Planten un Blomen. Położona w środku japońskiego ogrodu herbaciarnia była wykorzystywana od lat 70. XX wieku jako miejsce spotkań seniorów i została teraz dokładnie zmodernizowana. Pod zarządem organizacji Arbeiterwohlfahrt (AWO) miejsce również w przyszłości będzie punktem spotkań seniorów, a tym samym miejscem wydarzeń kulturalnych i spotkań międzypokoleniowych.

Nowoczesne oświetlenie LED

Po udzieleniu zlecenia na techniczne wyposażenie budynków był to dla nas już drugi projekt w Planten un Blomen po modernizacji historycznych organów do koncertów z wykorzystaniem światła i wody. „Nawet jeśli były to klasyczne prace instalacyjne, w budynku objętym ochroną zabytków nie zawsze jest to łatwe do wykonania”, opowiada Christian Liebelt, kierownik handlowy naszego zakładu w Hamburgu.

„Zawsze chodzi przy tym również o zachowanie konstrukcji budowlanej. Na przykład nowe lampy zewnętrzne musiały mieć podobny charakter konstrukcyjny jak poprzednie lampy”.

W nowoczesne oświetlenie LED oraz centralny system sterowania z czujnikami obecności zostały wyposażone również wnętrza. Bezpieczeństwo zapewnią w przyszłości instalacje odgromowe i uziemiające, instalacja antywłamaniowa certyfikowana według standardów VDS oraz instalacje wyszukiwania i sygnalizacji. Nawet jeśli ze względu na nieplanowane przerwy z powodu prac innych firm czasami brakowało czasu, udało nam się zmieścić w harmonogramie. „Ponadto takie projekty są zawsze czymś szczególnym, co łagodzi drobne nieprzewidywalności”, mówi Christian Liebelt.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu