Najnowocześniejsza technika w ochronie wybrzeża

Załączanie urządzeń technicznych zapory i umieszczanie infrastruktury technicznej

Zapora Wedeler Au jest położona bezpośrednio przed ujściem Łaby przy groblach, chroni przed powodziami i reguluje poziom wody. „Prace budowlane wymagane w ramach kompleksowej modernizacji odbyły się w kilku etapach”, mówi Maik Becker, odpowiedzialny pracownik dystrybucji w naszym zakładzie w Bremie. „Zlecenie w tym zakresie otrzymaliśmy od koncernu Ludwig Freytag, który został wybrany na generalnego wykonawcę przez kraj związkowy Schleswig-Holstein”.

W zasadzie chodzi o to, aby modernizowane urządzenia zapory, jak wrota, klapa zatorowa, klapa lodowa itd., były sterowane, a wymagana do tego infrastruktura techniczna znalazła się w nowym budynku eksploatacyjnym. Aerator zapewnia ponadto możliwość poruszania wrót również w najniższych temperaturach. Ponadto jest on wykorzystywany do usuwania osadów. Nasi programiści wykonali automatyzację z powszechnie stosowanym w gospodarce wodnej systemem sterowania procesami AQASYS”, mów Becker. Dzięki temu możliwe jest sterowanie wszystkimi procesami nie tylko w budynku technicznym, lecz również obserwowanie zdalne przez każdą przeglądarkę internetową, z tabletu lub aplikacji na smartfona.

Oprócz całościowego projektu i jego realizacji wykonaliśmy również oprogramowanie do układu sterowania i systemy sterowania procesami oraz zrealizowaliśmy awaryjne zasilanie elektryczne, aby praca mogła odbywać się bezpiecznie również przy zanikach prądu lub wahaniach napięcia. Napędzaną akumulatorami instalację UPS zasilamy dodatkowo jedną z zainstalowanych przez nas instalacji solarnych. Budowa rozdzielnic została zrealizowana przez naszych pracowników z Visbek i Doberschütz, a montaż technicznego wyposażenia budynków wykonał zespół z Hamburga.

Zapora znajduje się teraz ponownie w najnowszym stanie technicznym i jej zadania są zapewnione na wiele lat. Odpowiednio zadowolony jest również nasz zleceniodawca: „Chętnie współpracujemy z firmą SCHULZ Systemtechnik przy zaawansowanych projektach związanych z ochroną obszarów przybrzeżnych i gospodarką wodną. Zawsze najważniejsza jest przy tym skuteczność techniczna, abyśmy osiągnęli nadrzędne cele bezpieczeństwa grobli i odprowadzania wody zawsze ku zadowoleniu klienta końcowego”, mówi Heiko Velbinger, kierownik projektu w Ludwig Freytag.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu