Minimalne koszty przezbrajania dzięki maksymalnej

Nowa hala produkcyjna firmy produkującej maszyny Vogelsang w Essen

Najważniejsze: maszyny można szybko ustawić wszędzie w hali

Nowa hala produkcyjna w siedzibie głównej w Essen zapewnia firmie produkującej maszyny Vogelsang maksymalną elastyczność. W tym zakresie otrzymaliśmy zlecenie technicznego wyposażenia budynków i dystrybucję energii elektrycznej.

W nowym budynku o wielkości ponad 4300 metrów kwadratowych − przystosowanego do ponad 30 centrów obróbczych i 40 tokarek CNC − wytwarzane są precyzyjne elementy do pomp, techniki rozdrabniania i dozowania substancji stałych. Cecha szczególna: w zależności od zlecenia i życzenia klienta można maszynę bardzo szybko ustawić wszędzie w hali, bez układania dużej liczby kabli.

Również wykonanie techniczne oświetlenia jest imponujące. Czujniki obecności zamocowane w pasmach świetlnych na dachu zapewniają optymalne oświetlenie na stanowisku pracy. Zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi przejście prowadzi do już istniejącej hali produkcyjnej. Powstałe tam biura, pomieszczenia pomiarowe i socjalne wyposażyliśmy również w wymaganą elektrotechnikę.

Oddzielny budynek połączeniowy doprowadza do hali produkcyjnej różne media energetyczne i infrastrukturę danych. „Najbardziej klient korzysta na możliwości dostosowania produkcji”, opowiada nasz kierownik projektu Carsten Kremer. „Dzięki temu możemy szybko reagować i zredukować do minimum koszty przezbrajania”.

Ponieważ firma Vogelsang podczas produkcji potrzebuje dużo energii, nasz klient zdecydował się na generowanie własnego prądu. Zamontowane przez nas moduły solarne na dachu mają łączną moc elektryczną 420 kWp i zapewniają redukcję kosztów prądu co miesiąc.

Nie tylko zaplanowaliśmy instalację, lecz również wspomagaliśmy w procesie uzyskiwania zezwolenia. Małym wyzwaniem czasowym była ocena statyczna, ponieważ całkowite obciążenie słonecznej instalacji prądowej nie zostało uwzględnione w szczegółach. Ale również tym sobie poradziliśmy i instalację udało się uruchomić w terminie. Tutaj pełniliśmy rolę generalnego wykonawcy i odpowiadaliśmy za całe wykonanie, od planowania, przez inżynierię, po realizację.

Samą instalację wykonał nasz partner z grupy SCHULZ, firma 1PUNKT5 z Bremy. Jest to podział pracy, który bardzo dobrze funkcjonuje i pomaga nam w szybszej realizacji usług przy obecnym dużym popycie.

„SCHULZ Systemtechnik to niezawodny partner, który ma właściwe rozwiązanie na każdy problem”.

Prezes Hugo Vogelsang.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu