INDYWIDUALNOŚĆ SERYJNA

Produkcja składanych pudełek

Wszystko automatycznie: pobieranie pojedynczych części, specjalistyczny montaż i paletyzacja

Od prawie 20 lat producent opakowań wielorazowych Bekuplast stawia na wiedzę dotyczącą maszyn specjalnych z Bremy. „Wrażenie robi już przejście przez ogromną halę produkcyjną naszego klienta w siedzibie głównej w Ringe. Ponad 80 procent urządzeń pochodzi od nas”, wyjaśnia Felix Hoffmann, kierownik projektu w naszym zakładzie w Bremie. Był on również odpowiedzialny za instalację do produkcji składanych pudełek. Pojedyncze części wytwarzane we wtryskarkach urządzenie zabiera automatycznie, zestawia je i montuje. Na koniec są one automatycznie układane.

Już w trakcie konstruowania wkalkulowano miejsce na przyszłe większe pudełka składane. Dzięki temu urządzenie można rozbudować przy niewielkich nakładach. Nasz klient korzysta przy tym z bardzo wydajnej i elastycznej produkcji. Urządzenia ograniczają nakład pracy ludzi i zwiększają konkurencyjność.

„Tym razem szczególnym wyzwaniem było planowanie terminów”, przypomina sobie Felix Hoffmann. Ze względu na pandemię koronawirusa dochodziło do przestojów u dostawców klienta na wtryskarki i narzędzia. „Dlatego musieliśmy zrezygnować z wcześniejszych testów i zaufać, że podczas uruchamiania wszystko przebiegnie bez zakłóceń. Tutaj opłaciło się nasze wieloletnie doświadczenie”.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu