Automatyczna budowa ekspozytorów

Inteligentny system rozpoznawania

Roboty wspomagają w chwytaniu
i paletyzowaniu

W przejściach wielu supermarketów i sklepów z napojami poszczególne produkty są prezentowane wyjątkowo atrakcyjnie. W tak zwanym systemie ekspozycji, specjalnych elementach, które mają pobudzać sprzedaż.

Markety otrzymują je w całości gotowe bezpośrednio od producenta. W branży napojów chętnie wykorzystywane są do różnych promocji. Również w browarze VELTINS z miejscowości Grevenstein w regionie Sauerland, dla którego zmodernizowaliśmy instalację do budowy ekspozytorów.

W zasadzie chodziło o bardziej wydajne przemieszczanie. W tym celu technika chwytania została z jednej strony zmieniona w istniejącym robocie. Z drugiej strony dodano kolejnego robota, aby w przyszłości udostępniać palety automatycznie. Dotychczas konieczna była do tego praca ręczna. Wyzwanie polegało na chwytaniu różnych formatów za pomocą tylko jednego robota oraz na dokładnym ustalaniu pozycji poszczególnych palet.

Problem został rozwiązany przez zaawansowany system rozpoznawania. Browar może teraz tworzyć wyświetlacze z wieloma różnymi formatami i produktami. Nie jest już do tego potrzebne przezbrojenie mechaniczne. Wybór odbywa się tylko w systemie sterowania z listy wyboru. Nasz klient oszczędza dzięki temu koszty przezbrajania i odciąża swoich pracowników.

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu