Dostawa przyjazna dla środowiska

flaschenpost stawia na elektromobilność

Elastyczna, modułowa, wydajna – spójna ogólna koncepcja jest przekonująca

Dostarczanie napojów i żywności w 120 minut – to jest to, do czego dąży flaschenpost. Supermarket internetowy oferuje obecnie swoje usługi w ponad 200 miastach w całych Niemczech.

Założona w 2016 roku firma od samego początku była niezwykle zrównoważona i wydajna. Obecnie stopniowo wyposaża swoją flotę dostawczą w pojazdy elektryczne we wszystkich lokalizacjach. Nasze zadanie: Stworzyć elastyczną, modułową infrastrukturę ładowania w ponad 30 lokalizacjach magazynowych – idealnie dostosowaną do indywidualnych warunków.

„Oznacza to, że tworzymy łącznie około 700 punktów ładowania, z których pojazdy flaschenpost mogą czerpać energię” – wyjaśnia Ansgar Krägefsky, pracownik działu sprzedaży w naszym zakładzie w Wallenhorst.

flaschenpost pragnie zelektryfikować swoją flotę dostawczą we wszystkich lokalizacjach magazynowych.

Supermarket internetowy dąży do dalszego zmniejszenia swojego śladu ekologicznego poprzez stopniową konwersję swojej floty dostawczej.

Klienci są zaopatrywani w jeszcze bardziej zrównoważony sposób, tak jak tutaj z magazynu w Möchengladbach.

Nasza koncepcja ładowania została zaprojektowana z myślą o maksymalnej elastyczności i uwzględnia wszystkie indywidualne warunki lokalizacji.

„Podczas współpracy najbardziej przekonała nas duża elastyczność i spójna ogólna koncepcja” – mówi Stephan Zech, dyrektor ds. zarządzania flotą we flaschenpost. „Ważne było dla nas również, aby mieć dostawcę, który oferuje wsparcie na terenie całego kraju i koordynuje działania w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, a także inżynierii elektrycznej.”

Dla flaschenpost bardzo ważne było, aby istniejąca w lokalizacjach infrastruktura mogła być nadal optymalnie wykorzystywana. „Dlatego nasza koncepcja została zaprojektowana z myślą o maksymalnej elastyczności, dzięki czemu technologię ładowania można łatwo dostosować do różnych sytuacji, a nawet przenieść” – mówi Krägefsky. Klient był również zadowolony z dotrzymania napiętego harmonogramu realizacji projektu.

Wszystkie moduły zostały wybrane specjalnie zgodnie z wymaganiami flaschenpost. Od skalowalnej dystrybucji energii i elastycznego systemu centrum sterowania po sprawdzoną i inteligentną technologię ładowania. „Używamy całego pakietu w szczególnie innowacyjny sposób” – wyjaśnia ekspert ds. mobilności. Obejmuje to również system zaplecza administracyjnego.

Oprócz dokładnego przypisywania danych pojazdów do punktów ładowania, planowane jest również połączenie z własnym narzędziem do planowania tras flaschenpost.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć w historii transformacji Automotive Agentur Niedersachsen.


PRZYKŁAD NAJLEPSZEJ PRAKTYKI

Duża elastyczność i spójna ogólna koncepcja przekonały nas najbardziej w naszej współpracy.

Stephan Zech, dyrektor ds. zarządzania flotą, flaschenpost SE

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu