Sztuczna inteligencja
i inteligentne rozwiązania dla logistyki opakowań zwrotnych
25. Kongres Logistyczny VLB w Centrum Kongresowym Carlowitz w Chemnitz
W dniach od 4 do 6 marca w Chemnitz odbył się 25. Kongres Logistyczny Versuchs- und Lehranstalt für Brauerei (Instytutu Browarnictwa) (VLB). Kongres, w którym bierze udział około 170 uczestniczek i uczestników, jest liderem rynku w tym segmencie. Komitet Ekspertów ds. Logistyki omówił bieżące trendy i kwestie mające wpływ na branżę piwowarską.
Był tam także nasz kolega Horst Rademacher. Ekspert ds. gospodarki opakowaniami zwrotnymi jest wieloletnim członkiem komitetu „Logistyka w branży napojów”. Tegoroczne sympozjum skupiało się m.in. na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w łańcuchu dostaw napojów, rozwiązaniach automatyzacji dla intralogistyki, elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym punktem kongresu było zwiedzanie fabryki akumulatorów Triathlon w Glachau. Firma produkuje wysokiej jakości akumulatory do wózków widłowych.
W jaki sposób technologia RFID zwiększa wydajność procesów logistycznych w branży napojów
Dopełnieniem trzydniowego kongresu była towarzysząca mu wystawa specjalistyczna. Doskonała platforma do odkrywania przykładów najlepszych praktyk i idealna do zbierania informacji i prowadzenia dyskusji technicznych. Wraz z Frankiem Bückerem z Grupy Craemer, uznanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie obróbki plastycznej metali, przetwarzania tworzyw sztucznych i produkcji narzędzi, Horst Rademacher na wspólnym stoisku zademonstrował inteligentne wykorzystanie technologii RFID (identyfikacji radiowej) w logistyce napojów. Każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się inteligentnym skrzyniom, beczkom i paletom oraz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie usług.
Nasz zakład w Kassel, specjalizujący się w systemach identyfikacji i sortowania dla branży napojów, w zeszłym roku poszerzył swoje portfolio o systemy zarządzania łańcuchem dostaw i AutoID.
„Koncentrujemy się na wyposażaniu skrzynek na napoje, beczek na piwo i materiałów eventowych w transpondery RFID a także na budowie punktów odczytowych RFID” – wyjaśnia nasz kolega. „Aby zoptymalizować procesy intralogistyczne naszych klientów, nasz zespół w Kassel przeprowadza również studia wykonalności i kompletne analizy procesów. Na tej podstawie realizujemy w SCHULZ nasze systemy, opracowujemy oprogramowanie, testujemy wszystko w szerokim zakresie i na koniec integrujemy systemy w zamierzonych lokalizacjach u naszych klientów.”
Aby zoptymalizować procesy intralogistyczne naszych klientów, nasz zespół w Kassel przeprowadza studia wykonalności i kompletne analizy procesów.
Horst Rademacher, starszy konsultant ds. technologii RFID