Sztuczna inteligencja

i inteligentne rozwiązania dla logistyki opakowań zwrotnych

25. Kongres Logistyczny VLB w Centrum Kongresowym Carlowitz w Chemnitz

W dniach od 4 do 6 marca w Chemnitz odbył się 25. Kongres Logistyczny Versuchs- und Lehranstalt für Brauerei (Instytutu Browarnictwa) (VLB). Kongres, w którym bierze udział około 170 uczestniczek i uczestników, jest liderem rynku w tym segmencie. Komitet Ekspertów ds. Logistyki omówił bieżące trendy i kwestie mające wpływ na branżę piwowarską.

Był tam także nasz kolega Horst Rademacher. Ekspert ds. gospodarki opakowaniami zwrotnymi jest wieloletnim członkiem komitetu „Logistyka w branży napojów”. Tegoroczne sympozjum skupiało się m.in. na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w łańcuchu dostaw napojów, rozwiązaniach automatyzacji dla intralogistyki, elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym punktem kongresu było zwiedzanie fabryki akumulatorów Triathlon w Glachau. Firma produkuje wysokiej jakości akumulatory do wózków widłowych.

Podczas przerw uczestnicy konferencji spotykali się, aby wymienić się pomysłami na towarzyszącej jej wystawie specjalistycznej.

Najważniejszym punktem trzydniowej konferencji było zwiedzanie fabryki akumulatorów Triathlon w Glachau.

W jaki sposób technologia RFID zwiększa wydajność procesów logistycznych w branży napojów

Dopełnieniem trzydniowego kongresu była towarzysząca mu wystawa specjalistyczna. Doskonała platforma do odkrywania przykładów najlepszych praktyk i idealna do zbierania informacji i prowadzenia dyskusji technicznych. Wraz z Frankiem Bückerem z Grupy Craemer, uznanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie obróbki plastycznej metali, przetwarzania tworzyw sztucznych i produkcji narzędzi, Horst Rademacher na wspólnym stoisku zademonstrował inteligentne wykorzystanie technologii RFID (identyfikacji radiowej) w logistyce napojów. Każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się inteligentnym skrzyniom, beczkom i paletom oraz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie usług.

Nasz zakład w Kassel, specjalizujący się w systemach identyfikacji i sortowania dla branży napojów, w zeszłym roku poszerzył swoje portfolio o systemy zarządzania łańcuchem dostaw i AutoID.

„Koncentrujemy się na wyposażaniu skrzynek na napoje, beczek na piwo i materiałów eventowych w transpondery RFID a także na budowie punktów odczytowych RFID” – wyjaśnia nasz kolega. „Aby zoptymalizować procesy intralogistyczne naszych klientów, nasz zespół w Kassel przeprowadza również studia wykonalności i kompletne analizy procesów. Na tej podstawie realizujemy w SCHULZ nasze systemy, opracowujemy oprogramowanie, testujemy wszystko w szerokim zakresie i na koniec integrujemy systemy w zamierzonych lokalizacjach u naszych klientów.”

Horst Rademacher demonstruje zastosowanie inteligentnej technologii RFID w beczkach na napoje.

Aby zoptymalizować procesy intralogistyczne naszych klientów, nasz zespół w Kassel przeprowadza studia wykonalności i kompletne analizy procesów.

Horst Rademacher, starszy konsultant ds. technologii RFID
Łatwe rozwiązywanie kompleksowych zadań sortowania

Jako można poradzić sobie z wyzwaniami logistycznymi coraz większego obiegu opakowań zwrotnych w specjalistycznym handlu hurtowym opakowaniami? Bardzo prosto: przez uczenie maszynowe.

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami
Możliwości kontaktu