Nowe technologie podbijają opakowań zwrotnych
Food & Beverage Expert Days 2024
Nowe technologie na rzecz większego zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji: temu właśnie poświęcona jest obecna seria Food & Beverage Expert Days. Zgodnie z mottem „Od przemysłu dla przemysłu”, eksperci z dziedziny produkcji, instalacji i inżynierii mechanicznej przedstawili trendy i osiągnięcia w zakresie większej wydajności automatyzacji.
W centrum konferencyjnym na lotnisku Münster-Osnabrück goście mogli wysłuchać wielu interesujących prezentacji na temat strategii standaryzacji, aktualnych zmian legislacyjnych w przemyśle spożywczym, recyklingu i zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań. Towarzysząca wystawa stanowiła również doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów, rozmów i zbierania informacji.
Innowacyjny monitoring łańcucha dostaw opakowań zwrotnych na przykładzie browaru
Był tam także nasz kolega Horst Rademacher. Ekspert w dziedzinie technologii RFID, wraz z Markusem Sonnenscheinem z firmy Siemens wygłosił wykład na temat przemysłowych systemów identyfikacji. Jako dostawca rozwiązań firmy Siemens polegamy na innowacyjnych i sprawdzonych na całym świecie produktach tego producenta w zakresie licznych rozwiązań automatyzacji. Poszerzamy naszą współpracę w zakresie wykorzystania systemów identyfikacji dla przemysłu i wspólnie pracujemy nad inteligentnymi rozwiązaniami optymalizacji procesów.
Najpierw na całym świecie zaprezentowano portfolio SIMATIC IDENT w wielu obszarach zastosowań. Następnie przedstawiono konkretny przykład logistyki opakowań zwrotnych do napojów. W tym obszarze technologia RFID (identyfikacja radiowa) może w pełni wykazać swoje zalety. Odbywa się to całościowo poprzez dołączanie transponderów RFID do skrzynek na napoje, używanie etykiet RFID na paletach transportowych z opakowaniami zwrotnymi, beczkach po piwie i materiałach eventowych. Zaleta: Maksymalna wydajność dzięki przejrzystości. Ważne informacje, z których może skorzystać nie tylko logistyka, ale także sprzedaż, marketing, IT, kontroling i produkcja.
Centralny element cyfryzacji
RFID sprawia, że obiekty są inteligentne i mogą być wykorzystywane w projektach cyfryzacji. Pozwala to na optymalizację procesów intralogistycznych w wielu obszarach.
W przypadku logistyki opakowań zwrotnych oznacza to możliwość zarejestrowania szerokiej gamy skrzyń, beczek i innych produktów i wysłania ich do wybranego miejsca przeznaczenia w możliwie najkrótszym czasie.
Nasze koleżanki i koledzy z Kassel dysponują w tym zakresie bogatą wiedzą specjalistyczną. Przeprowadzają studia wykonalności i tworzą szczegółowe analizy procesów. Na ich podstawie wdrażają systemy detekcyjne, opracowują oprogramowanie i integrują systemy u naszych klientów.
Masz pytania dotyczące naszych inteligentnych rozwiązań RFID? Prosimy o kontakt.
Nasz zakład w Kassel, specjalizujący się w systemach identyfikacji i sortowania dla branży napojów, poszerzył swoje portfolio o systemy zarządzania łańcuchem dostaw i AutoID.
Horst Rademacher, starszy konsultant ds. technologii RFID, SCHULZ Systemtechnik