Urządzenia mobilne

Coraz częściej stosowane są urządzenia mobilne, takie jak tablety, smartfony, smartwatche czy notebooki. Przenośne urządzenia przetwarzające dane umożliwiają pracę mobilną, niezależną od lokalizacji. Dzięki nim praca może nabrać zupełnie innego charakteru. Integracja Wearable Computing oraz przemysłowych procesów produkcyjnych może znacznie zwiększyć efektywność i komfort pracy, a także przyczynić się do redukcji kosztów.

Więcej informacji o Przemyśle 4.0 >>

Okulary multimedialne

Okulary multimedialne (okulary Augmented Reality / AR) projektują wirtualne dane przed oczami użytkownika. Nie jest on ograniczany przestrzennie od świata zewnętrznego. W ten sposób okulary łączą świat wirtualny i rzeczywisty. Wykorzystujemy tę technikę przy automatyzacji różnych zadań, na przykład w serwisie i konserwacji, logistyce czy technologii procesowej. Zastosowanie okularów multimedialnych jest coraz szersze. Mogą być one używane przy przetwarzaniu instrukcji stanowiskowych i list kontroli jakości, dokumentacji istotnych pod względem bezpieczeństwa lub przy procesach mieszania i ważenia. Lista możliwości jest długa. Pracownicy mają ułatwione zadanie, ponieważ informacje są udostępniane we właściwym czasie i właściwym miejscu.

Smartwatch

Smartwatch przekazuje krótkie informacje szybko i mobilnie. Poprzez wibracje sygnalizuje dostępność nowych informacji. W połączeniu ze smartfonem lub tabletem działa jako dodatkowy przenośny wyświetlacz. Wykonywanie zadań przez pracowników jest ułatwione, ponieważ otrzymują oni dane w dowolnym czasie i miejscu, mając przy tym obie ręce wolne. Czas oczekiwania i czas transportowania są minimalizowane, zmniejsza się liczba błędów.

Cechy:

 • Szybkie udostępnianie informacji i powiadomień
 • Łatwe integrowanie z istniejącymi rozwiązaniami smart (smartfon/tablet)
 • Ukierunkowane przedstawianie istotnych informacji

Korzyści:

 • Szybkie wdrażanie, a tym samym niższe koszty szkolenia
 • Wyższa motywacja pracowników
 • Łatwa, intuicyjna obsługa
 • Krótki czas reakcji dzięki komunikatowi zwrotnemu po dotyku (na nadgarstku)

Tablet/smartfon

 Smartfony i tablety są idealnym urządzeniem przenośnym i mobilnym. Ich używanie w przemyśle jest coraz popularniejsze. Integrujemy te urządzenia w różnych procesach produkcyjnych, co zwiększa efektywność procesów i umożliwia redukcję kosztów. Smartfony i tablety mogą zostać wykorzystane do sterowania procesami. Skanując z ich pomocą kody QR umieszczone na maszynie można od razu wyświetlić jej dane, schematy elektryczne, rysunki zestawieniowe do zadań konserwacyjnych, zadane lub chwilowe wartości parametrów instalacji w celu regulacji i nadzoru. Przetwarzanie list kontrolnych jest również proste. Dzięki kamerze i mobilnemu połączeniu sieciowemu poszczególne czynności robocze są protokołowane i udostępniane bezpośrednio innym użytkownikom sieci.

Korzyści:

 • Prosta obsługa
 • Jednolita koncepcja obsługowa
 • Mobilne oddziaływanie na procesy produkcyjne niezależnie od lokalizacji stanowiska operacyjnego
 • Mobilne udostępnianie informacji poszczególnych maszyn i instalacji umożliwia szybką reakcję przy wystąpieniu przestoju

Referencje

Potrzebujesz referencji?

Prosimy o kontakt . Poinformujemy o projektach realizowanych obecnie w danym segmencie.