Technologie napędowe

Silniki elektryczne są stosowane w niemal każdym obszarze automatyki. Szczególnie ważne są przy tym różne możliwości sterowania dzięki użyciu przetwornic częstotliwości do regulacji prędkości obrotowej.

Konstruowanie silników elektrycznych

Zastosowanie silników do wspierania i odciążenia siły mięśni to bardzo istotny element w zakładzie produkcyjnym. Silniki elektryczne podlegają jednak bardzo  dużym obciążeniom i muszą być konserwowane i naprawiane w odpowiedni sposób.  Naprawiamy i uzwajamy silniki elektryczne, motoreduktory i silniki bębnowe oraz dystrybuujemy produkty znanych producentów.  W magazynie zawsze mamy dostępne silniki elektryczne o mocy do 30 kW –   z różną prędkością obrotową i konstrukcją, w wersji zgodnej z aktualnymi wymogami energooszczędności. Tym samym, można w krótkim czasie usuwać przestoje produkcyjne.  Naprawiamy też i konserwujemy zabezpieczone przed wybuchem i hermetyczne napędy (silnik Ex e i Ex d).

Przetworniki częstotliwości

Jako partner systemowy firmy Danfoss oferujemy niezawodne i bardzo ekonomiczne rozwiązania napędowe. Zwiększają one produktywność przedsiębiorstwa, są energooszczędne i podnoszą komfort obsługi. U nas dostępne są wszystkie możliwe koncepcje napędowe, np. aplikacje do sterowania silnikami PM lub urządzeniami o wysokiej mocy do 1,4 MW. Nie tylko dostarczamy i naprawiamy przetworniki częstotliwości, ale też programujemy odpowiednio do specjalnych i indywidualnych zadań napędowych.

 

 

 

Synchronizacja/pozycjonowanie

Zadania pozycjonowania i synchronizacji rozwiązujemy po stronie oprogramowania z inteligentną techniką dodatkową w przetworniku częstotliwości. Zarówno maszyny asynchroniczne, jak i stało-momentowe maszyny synchroniczne mogą być sterowane ze sprzężeniem enkoderowym lub bez. Dzięki zoptymalizowanemu sterowaniu przetworniki częstotliwości są w stanie realizować zadania pozycjonowania bez dodatkowych podzespołów sprzętowych. To samo dotyczy zastosowań synchronizacyjnych. Dzięki innowacyjnej technologii klienci obniżają koszty produkcji, ponieważ potrzeba mniej sprzętu i redukowany jest nakład na uruchomienie.

Serwonapędy

W miejscach, gdzie konieczne są dynamiczne ruchy i dokładne pozycjonowanie, stosujemy serwonapędy. Przy ich użyciu osiągamy m.in. krótszy czas taktowania i możemy zwiększyć elastyczność przy zmianie produktu, co nie byłoby możliwe ze standardową techniką asynchroniczną lub z komponentami hydraulicznymi czy pneumatycznymi. Nasi klienci zyskują dzięki temu wiele korzyści: od zwiększenia efektywności produkcji, przez bardziej ekonomiczne wytwarzanie, po mniejszy nakład serwisowy i konserwacyjny, co przekłada się na spadek kosztów.

Referencje

Potrzebujesz referencji?

Prosimy o kontakt . Poinformujemy o projektach realizowanych obecnie w danym segmencie.