Systemy transportu wewnętrznego

Transport produktów, części montażowych lub personelu obsługują różne systemy. Realizujemy instalacje transportowe i optymalnie integrujemy je w procesie produkcyjnym klienta – ekonomicznie i szybko. Zapewniamy przy tym kompleksowe wsparcie, od planowania do realizacji. Dzięki rozwiązaniom sieciowym informacje są dostępne w sposób ciągły, a procesy logistyczne są realizowane w najbardziej optymalny sposób.

Samojezdne wózki transportowe (AGV)

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać autonomiczne wózki jezdne (AGV, ang. Automated Guided Vehicle) nie tylko w dziedzinie transportu materiałów w budynkach, ale też poza nią. Wózki te są wyjątkowo uniwersalne i ekonomiczne. Tworzymy instalacje od małego układu z tylko trzema AGV do kompletnych linii montażowych z automatycznym przyjmowaniem i odkładaniem, przekraczaniem dróg itp. – w sposób indywidualnie dostosowany do wymagań klienta. We współczesnych systemach wózki AGV są zasilane bezprzewodowo dzięki liniom indukcyjnym znajdującym się np. w podłodze. Komunikują się one ze sobą oraz z systemem nadrzędnym najczęściej poprzez sieć WLAN.

Transport podwieszany EMS

Oferowany przez nas system transportu podwieszanego (EMS) zapewnia dużą elastyczność, nawet przy najtrudniejszych zadaniach. Można go optymalnie zintegrować w procesach produkcyjnych i łączyć z innymi systemami transportowymi. Takie połączenie powstaje np. w przypadku zsynchronizowanego odkładania, kiedy EMS synchronizuje pozycję ze znajdującym się pod nią transporterem i obniża się odpowiednio odkładając transportowane przedmioty za pośrednictwem inteligentnego sterowania.

Nasza wiedza specjalistyczna do rozwiązań sterowania:

 • Sterowanie autonomiczne (swobodny przejazd na otwartej drodze/szynie)
 • Informacja do nadrzędnego systemu sterowania
 • Technika wizyjna do kontroli złożonych zadań (np. blokada ramienia)
 • Zwiększenie bezpieczeństwa przy zatrzymaniu i ruszaniu
 • Transfer pomiędzy stanowiskami (również ze zmianą poziomu/piętra)
 • Zasilanie zawiesi napięciem 12VDC
 • Dokładne pozycjonowanie i synchronizacja operacji.

Transport podwieszany dla ciężkich produktów

W przypadku produktów o dużym ciężarze stosujemy specjalistyczne zawiesia nożycowe. Dzięki naszemu sterowaniu, możliwie jest łatwe przesuwanie w pożądanym kierunku i podnoszenie przy różnych prędkościach i pozycjach. Stosujemy różne sterowniki mechanizmów jezdnych (VASS, INTEGRA itp.), w zależności od wymagań i wytycznych klientów. Dzięki wymianie informacji za pośrednictwem magistrali danych, sterowniki otrzymują informacje o trasie od naszego nadrzędnego PLC .

Sprawdzone funkcjonalności PLC:

 • Ergonomiczne oraz dopasowane do indywidualnego wzrostu pracownika
 • Tryb czyszczenia
 • Tryb konserwacyjny
 • Symulacja/obwody.

Podłogowy system transportu technologicznego

Do sterowania instalacjami transportowymi poniżej transportowanego przedmiotu oferujemy różne systemy:

 • Skidowy transport rolkowy
  System skidowy jest stosowany głównie w przemyśle samochodowym podczas konstruowaniu karoserii, w lakierni i przy montażu końcowym.
 • Buforujący przenośnik łańcuchowy
  Idealny do transportu i pozycjonowania palet i kontenerów siatkowych.
 • Łańcuchowy transport skidowy
  Skid poruszany jest za pomocą jednego lub dwóch łańcuchów.
 • Technika transportowa ogniwowa i płytowa
  Te systemy transportowe są odpowiednie do średnich i dużych ciężarów. Możliwe jest także transportowanie pracowników.
 • Łańcuchy pasowe i ogniwowe
  Systemy transportowe z łańcuchami pasowymi i ogniwowymi tworzą zwykle powierzchnię zabezpieczoną przed potykaniem się o pozostałą część podłogi.

Taśmy transportowe dla pracowników

Prace montażowe w przemyśle samochodowym odbywają się często z wykorzystaniem specjalnych transportów taśmowych, które synchronicznie z produktem transportują również personel, jak i wózki narzędziowe. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy mogą skupić się na wykonywanych czynnościach, co przekłada się na ich wydajność. Zastosowanie przetworników częstotliwości pozwala łatwo zsynchronizować taśmę transportową produktu z taśmą transportu pracowników zapewniając wymagany takt produkcji oraz odpowiednie prędkości transportu.

Transport pojemników

Dla transportu drobnych produktów wybierane są często systemy wykorzystujące plastikowe pojemniki. Dostarczamy kompletne sterowanie oraz identyfikację produktu na potrzeby integracji z systemami ERP, zapewniając tym samym optymalizację procesów logistycznych.

Szczegóły naszej wiedzy specjalistycznej:

 • Identyfikacja za pomocą kamer, kodów kreskowych, RFID
 • Automatyczna paletyzacja/depaletyzacja
 • Kontrola przepływu materiałów
 • Integracja z systemami ERP

Technika transportowania palet

Dostępne na rynku systemy wewnętrznego transportu palet opatrzone naszym systemem sterowania zapewniają elastyczne i ekonomiczne rozwiązania w każdym procesie logistycznym. System jest elastyczny i łatwo rozszerzalny. Energooszczędna technika napędowa zapewnia sprawny transport pomiędzy produkcją, magazynem, kompletacją oraz wysyłką. Niskie koszty operacyjne zapewnione są dzięki nowoczesnej i oszczędnej technologii. 

Referencje

Potrzebujesz referencji?

Prosimy o kontakt . Poinformujemy o projektach realizowanych obecnie w danym segmencie.