Linie montażowe

Dzięki inteligentnym systemom montażowym produkty są wytwarzane elastycznie, ekonomicznie i w sposób oszczędny pod względem zasobów. Wykonujemy zautomatyzowane instalacje do czynności związanych z łączeniem śrubami, klejeniem, łączeniem lub napełnianiem części i podzespołów do postaci gotowych wyrobów. Wszystkie instalacje są dokładnie integrowane w procesie roboczym w celu zapewnienia maksymalnej efektywności.

Technika rozdzielania

Automatyczne rozdzielanie elementów jest ważnym zadaniem przy realizacji systemów montażowych. Odbywa się np. przez ukierunkowane wyjmowanie takich samych części z dużych pojemników, rozdzielanie chaotycznego układu drobnych części lub oddzielanie dużych komponentów. Dla każdego przypadku zastosowania mamy dopasowane rozwiązanie dla procesów produkcyjnych. Dzięki temu wszystko jest realizowane sprawnie i efektywnie. Korzystamy przy tym z inteligentnych systemów robotów lub opracowujemy instalacje specjalne. Klient zyskuje możliwość rozszerzenia mocy produkcyjnych i ma zwiększoną elastyczność.

Systemy śrubowe

Technika połączeń śrubowych jest ważną technologią w produkcji samochodów. W procesie produkcyjnym montuje się różne części dobudowywane. Należy przy tym uwzględniać różne warianty i dokumentować parametry dokręcania w zakresie kontroli jakości.

Szczegóły naszej wiedzy specjalistycznej:

 • Integracja techniki śrubowej znanych producentów
 • Całkowicie automatyczne procesy śrubowe
 • Integracja ręcznych systemów śrubowych
 • Integracja nowoczesnej robotyki w procesie montażowym

Linie i stacje montażowe

W produkcji przemysłowej produkty i warianty produktów są często wytwarzane przez następujące kolejno po sobie czynności montażowe. Dostarczamy w tym celu linie lub stacje montażowe, zaplanowane z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Nośnik montażowy w sposób całkowicie automatyczny transportuje detal do następnej stacji obróbki. Planujemy i realizujemy instalację indywidualnie, z najwyższym stopniem elastyczności. Dzięki symulacji 3D wcześniej wykluczamy błędy, przedstawiając wirtualnie cały proces. Gotowy produkt składa się często z komponentów z różnych linii montażowych. Klient zyskuje inteligentną technikę sterowania, która odpowiada za to, aby wszystko mogło być montowane we właściwym czasie i właściwym miejscu. Całkowicie automatycznie, sprawnie i szybko. 

Technika łączenia

Podczas montażu, części lub podzespoły są łączone ze sobą pod szczególną kontrolą. Poprzez łączenie, komponenty te zostają trwale zespolone ze sobą. Stosuje się w tym celu różne techniki i metody – w zależności od wymogów i zastosowania. Tworzymy dedykowane instalacje do tych zadań: do klejenia, zgrzewania, lutowania, nitowania, zaciskania lub łączenia śrubami. Wszystkie prace są wykonywane niezawodnie i sprawnie. Wymagają mniejszej konserwacji i umożliwiają redukcję kosztów operacyjnych.

Systemy klejenia

Automatyczne systemy klejenia są stosowane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym. Pozwalają one zmniejszyć nakład sił, czasu i koszty personelu. Nasze instalacje, które opracowujemy specjalnie do tych zadań, optymalizują nie tylko procesy w firmie, ale pozwalają też na zmniejszenie kosztów roboczych i zwiększają motywację pracowników.

Szczegóły naszej wiedzy specjalistycznej:

 • Montaż szyb
  Całkowicie automatyczny montaż szyb przednich i tylnych
 • Montaż szyberdachów przesuwnych i panoramicznych
  Do tego zadania stosujemy robotykę, systemy łączenia śrubami i klejenia
 • Wgłębienie na koło zapasowe i elementy DVD

Technika zgrzewania

W przemysłowej technice produkcyjnej stosuje się różne techniki zgrzewania. Są one używane do trwałego łączenia elementów lub do powlekania (natapianie). Realizujemy instalacje do różnych zadań. Dzięki innowacyjnemu projektowaniu 3D możemy optymalnie dopasować je do potrzeb w celu zapewnienia maksymalnej efektywności. Ręczne, półautomatyczne lub całkowicie automatyczne: do danego zakładu oferujemy każdorazowo najlepsze rozwiązanie.

Systemy smarowania/oliwienia

Niewłaściwie dozowane i nieprawidłowo aplikowane smary, substancje uszczelniające, silikony itp. mają bezpośredni wpływ na jakość produkowanych wyrobów. Opracowujemy instalacje, które realizują te zaawansowane zadania niezawodnie i w sposób ukierunkowany na cel. Dzięki temu zapewnione są trwałość i jakość produktów. Realizujemy instalacje do aplikacji powierzchniowej, konturowej i punktowej i dokładnie wprowadzamy je w proces produkcyjny. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne i ekonomiczne produkowanie wyrobów.

Technika napełniania

W branży motoryzacyjnej używane są liczne systemy do napełniania mediami płynnymi i gazowymi. Zajmujemy się doradztwem dotyczącym optymalnego ukształtowania procesów sterowania – zapewniającym oszczędność pracy, bezpieczeństwo i szybkość.

Nasze programy sterowania oferują optymalne procesy do wszystkich mediów:

 • Płyn hamulcowy, woda chłodząca, płyn do wycieraczek, olej przekładniowy
 • Klimatyzacja, resory powietrzne
 • Paliwo, AdBlue (Diesel Exhaust Fluid)

Szczegóły naszej wiedzy specjalistycznej:

 • Liniowe instalacje napełniające (on-line) z maks. 5 głowicami napełniającymi
 • Instalacje kompaktowe i modyfikowane
 • Komunikacja pojazdowa CAN i PWM
 • Najwyższe bezpieczeństwo pod względem ochrony przed wybuchem

Technika tłoczenia

Techniki tłoczenia są standardem dla wielu form produkcji. Do efektywnego realizowania różnych zadań tłoczenia opracowujemy specjalne instalacje, które optymalnie integrujemy w procesach roboczych. Jako rozwiązanie samodzielne lub jako część instalacji całościowej. Wszystkie części tłoczone są produkowane z dużą precyzją i zapewniają równomierną jakość produktów. Nasze instalacje są konstruowane na podstawie nowoczesnej techniki 3D. Dlatego możemy je przetestować na samym początku z uwzględnieniem wszystkich detali. Dzięki temu uruchomienie przebiega znacznie szybciej.

Systemy etykietowania

System etykietowania pozwala na umieszczanie etykiet na produktach podczas bieżącej produkcji. Dzięki inteligentnym systemom sterowania druk etykiet i automatyczne umieszczanie są optymalnie dopasowane. Całkowicie automatyczny system etykietowania oferuje możliwość ulepszenia istniejących procesów, przyspieszenia określonych działań i ograniczenia liczby błędów. Zapewnia to mniejszą liczbę braków i minimalizuje koszty robocze.

Systemy tłoczenia na gorąco

Opracowujemy maszyny specjalne do różnych zadań. Na przykład do znakowania produktów. Jeśli potrzebne są szczególnie wartościowe wyniki druku, odpowiednim wyborem będą procesy tłoczenia na gorąco. Wyniki druku są wysokiej jakości, realizowane w prosty sposób i jak najbardziej ekonomicznie. Tłoczenie na gorąco jest odpowiednie do niemal wszystkich materiałów, do kartonu, papieru, tworzywa sztucznego, folii, tekstyliów itp. 

Referencje