Formowanie wtryskowe

Dzięki stosowanym w przemyśle tworzyw sztucznych metodom odlewania ciśnieniowego można ekonomicznie wytwarzać kształtki w dużej liczbie. Do ich wyjmowania, składania, pakowania, sortowania itp. nasi eksperci w zakresie konstruowania maszyn specjalnych opracowują wyspecjalizowane instalacje do różnych zadań i włączają je w proces roboczy. Wysokie standardy precyzji i jakości są dla nas wyzwaniem, które zawsze chętnie podejmujemy. Nasze doświadczenie z typowymi właściwościami, jak kurczliwość lub miękkość i ich zachowanie w procesie automatyzacji, pomagają nam codziennie idealnie konfigurować dane instalacje. Wszystkie istotne procesy są realizowane w naszych instalacjach. Dzięki temu produkcja jest efektywna, bezpieczna i szybka.

Etykietowanie In Mould

Podczas etykietowania In Mould wstępnie wydrukowane etykiety opakowania z tworzywa sztucznego już podczas produkcji opakowania są umieszczane w narzędziu do odlewania ciśnieniowego, tak że przy stapianiu tworzywa sztucznego etykieta zostaje nierozłącznie połączona z opakowaniem. Proces ten stosujemy przede wszystkim dla klientów z branży napojów, można go jednak wykorzystać także przy dowolnych obiektach z tworzywa sztucznego wszystkich innych branż.

Nasze usługi szczegółowe:

  • Przygotowanie
  • Pozycjonowanie
  • Ładowanie, rozładowanie
  • Kontrola (typ, położenie, natryskiwanie)
  • Odprowadzanie

Technika insertowa

W tym specjalnym procesie techniki odlewania ciśnieniowego części wkładane (inserty) są umieszczane w narzędziu do formowania ciśnieniowego i opryskiwane tworzywem sztucznym. Inserty to zwykle osie, piasty, tuleje gwintowane, zestyki, blacha lub cewki. Opracowujemy instalacje, które automatyzują wszystkie czynności związane z tą techniką odlewania ciśnieniowego. Od wkładania insertów przez wyjmowanie części formowanych po dalsze przetwarzanie i pakowanie.

 

Technika dwukomponentowa

W odlewaniu ciśnieniowym wielokomponentowym łączy się różne materiały lub farby do wysokiej jakości części z tworzywa sztucznego. Powstają zaawansowane części wielofunkcyjne z różnymi właściwościami. Opracowujemy maszyny specjalne, które efektywnie realizują ten proces. Od wkładania różnych materiałów do odlewarki ciśnieniowej przez wyjmowanie części formowanych po dalsze przetwarzanie i pakowanie.

Referencje