UL Listed Panel Builder

Po serii szkoleń i godzinach ciężkiej pracy przy pierwszym projekcie, jesteśmy gotowi wejść na zupełnie nowy rynek.

Firma SCHULZ Infoprod Sp z o. o. została właśnie oficjalnie wpisana na listę certyfikowanych dostawców szaf sterujących dla przemysłu. Uprawnia to nas do ich produkcji nie tylko na teren Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale również rynki azjatyckie czy ameryki łacińskiej.  Otwierają się zatem przed nami nowe możliwości i szanse rozwoju.

Historia organizacji UL (Underwriters Laboratories)  sięga już XIX wieku, kiedy W. H. Merill prowadził badania ryzyka wystąpienia pożaru na jednej z ekspozycji. Pomysł testów sprzętu elektrycznego wprowadzanego  na rynek szybko się rozwinął i już w 1903 roku opublikowany został pierwszy standard bezpieczeństwa dla drzwi przeciwpożarowych. Obecnie UL ma ich na koncie ponad 1300- z różnych elektrycznych elementów.

UL 508A to jeden z takich standardów, definujący konkretny zestaw wymogów związanych z projektowaniem i budową szaf sterowniczych. Spełniając je wszystkie uzyskaliśmy tym samym status Control Panel Builder. Nie zaspokoiło to jednak naszych ambicji! Poszliśmy o krok dalej i uzyskaliśmy uprawnienia w zakresie normy UL698A dla szaf powiązanych ze strefami wybuchowymi. Takim certyfikatem mogą pochwalić się aktualnie w Polsce tylko dwie firmy!

Aby uzyskać prawo do certyfikowania wyrobów zgodnie ze standardami UL trzeba było przejść długą drogę, począwszy od zapoznania się z zupełnie innym systemem prawnym i normatywnym, przez poznanie treści norm, aż po wyprodukowanie pierwszej szafy, która była sprawdzana przez zewnętrznego audytora.

Egzamin ten zdaliśmy jednak celująco. Nowe, certyfikowane szafy wyruszyły już do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. To dla nas mały-wielki sukces, który zawdzięczamy pracy całego zespołu Projektantów. Kolejne zlecenia przed nami!

Nasze referencje