Thomas Schneider

 

Zawód:
Wykwalifikowany informatyk w zakresie programowania aplikacji

Nazywam się Thomas Schneider i mam 18 lat. Od sierpnia   2013 roku do czerwca 2016 roku odbyłem w Visbek naukę zawodu w charakterze wykwalifikowanego informatyka w zakresie programowania aplikacji.

Rozpocznij karierę

Dlaczego zdecydowałeś się na ten zawód?

Już od dawna interesuję się informatyką i uważam za istotne to, że wiele problemów można rozwiązać dzięki programowaniu aplikacji. Dlatego zdecydowałem się odbyć staż jako wykwalifikowany informatyk.

Jaki dyplom otrzymuje się po odbyciu stażu?

Staż w charakterze wykwalifikowanego informatyka realizowany jest w systemie dualnym w czasie trzech lat. Nauka w szkole zawodowej realizowana jest w czasie częściowym lub w blokach. Uczęszczam do szkoły zawodowej w Oldenburgu. Na końcu nauki zawodu zdaje się pisemny i ustny egzamin przed IHK. Po zdaniu egzaminów jest się wykwalifikowanym informatykiem w zakresie programowania aplikacji.

Jakie warunki powinna spełniać osoba ubiegająca się o to stanowisko?

Bardzo ważna jest umiejętność pracy w zespole. Nie może też brakować cierpliwości i wytrwałości, ponieważ często długo trwa znalezienie akceptowalnego rozwiązania.

Dlaczego zdecydowałeś się wybrać firmę SCHULZ?

SCHULZ jest przedsiębiorstwem znanym regionalnie i prowadzącym działalność międzynarodową. Zainteresowała mnie szczególnie różnorodna baza klientów i różne branże, w których funkcjonuje firma.

Jaka jest firma SCHULZ jako pracodawca? Jaka jest atmosfera w pracy?

Atmosfera w pracy jest bardzo przyjemna, ponieważ od początku zwracamy się do siebie na ty. Regularne ferie zakładowe i wycieczki ułatwiają poznanie się. Oprócz tego każdy pracownik jest gotowy do pomocy w razie problemów lub pytań.

Co szczególnie mi się podoba:

Szczególnie podobają mi się kompleksowe i zróżnicowane treści szkoleniowe. Także możliwość renty zakładowej i Ticket Plus Card są interesujące. Podoba mi się także elastyczny czas pracy.

 

Nasze referencje