Michael Ripke

 

Zawód:
Elektronik techniki energetycznej i techniki w budynkach

Nazywam się Michael Ripke i mam 18 lat. Od 01.08.2014 roku  odbywam w oddziale Visbek szkolenie w charakterze elektronika techniki energetycznej i techniki w budynku.

Rozpocznij karierę

Dlaczego zdecydowałeś się na ten zawód?

Po dwóch praktykach jako elektronik szybko znalazłem dla siebie odpowiedni zawód. W tym zawodzie przechodzi się przez wiele działów, w których można pracować. Występuje duże zróżnicowanie, które było dla mnie decydującym argumentem podczas wyboru. Oprócz tego ten zawód ma też przyszłość, ponieważ wszędzie potrzebni są elektronicy.

Jaki jest przebieg nauki zawodu i jaki dyplom uzyskasz po zakończeniu nauki?

Staż w charakterze elektronika trwa trzy i pół roku. Podczas pierwszego roku dwa razy w tygodniu chodzi się do szkoły zawodowej w Lohne, potem już tylko raz w tygodniu. W inne dni pracuje się w firmie i poznaje się w półrocznym cyklu wszystkie działy. Oprócz tego odbywają się szkolenia, w których można wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Po zakończeniu nauki zawodu zdobywa się zawód elektronika techniki energetycznej i techniki w budynku. Oprócz tego po nauce zawodu otrzymuje się dyplom szkoły realnej.

Jakie warunki powinna spełniać osoba ubiegająca się o to stanowisko?

Warto interesować się matematyką i fizyką, mieć hobby techniczne lub na przykład uczęszczać na specjalistyczne zajęcia w szkole. Także wytrzymałość fizyczna ma znaczenie. Jest ona w tym zawodzie szczególnie istotna.

Dlaczego zdecydowałeś się wybrać firmę SCHULZ?

Wybrałem SCHULZ, ponieważ są tutaj różne działy, w których zdobywa się doświadczenie. Wyklucza to zagrożenie konieczności wykonywania tych samych czynności przez dłuższy czas. Praktyka pokazała mi, że SCHULZ jest dla mnie właściwym zakładem pracy i szybko udało mi się rozpocząć tu moją karierę.

Jaka jest firma SCHULZ jako pracodawca? Jaka jest atmosfera w pracy?

Firma SCHULZ to bardzo dobry pracodawca. Czuję się tutaj dobrze, w razie problemów każdy próbował mi pomóc, czy to montażysta, czy pracownik biura. Udostępniane są odpowiednie narzędzia i komfortowe ubranie robocze i nie żąda się wykonywania pracy, która nie ma nic wspólnego z zawodem. Koledzy są bardzo mili i pracuje się tu przyjemnie, ponieważ jest dobra atmosfera.

Co szczególnie mi się podoba:

Na początku nauki zawodu organizowane jest seminarium wprowadzające, podczas którego wszystko dokładnie zostaje objaśnione, w ten sposób, że nie jest się od razu rzucanym na głęboką wodę. Oprócz tego każdego tygodnia dany dział kadr odpowiednio wcześniej informuje, przez SMS lub telefon, z kim ma się jechać i kiedy trzeba być obecnym. Nie jedzie się więc rano, nie mając pełnych informacji.

Przyszłość mobilności elektrycznej