Manuel Trebbin

 

Od stażysty do szefa
– w ciągu tylko siedmiu lat.

Topowa kariera: W ciągu siedmiu lat Manuel Trebbin awansował ze stażysty na dyrektora filii w obiekcie Lebus. Właściwie planował zupełnie inną drogę rozwoju zawodowego. Jest on jednak dzisiaj zadowolony ze swoich wyborów i radzi młodym ludziom, aby najpierw zbierali doświadczenia praktyczne.

Rozpocznij karierę

Ten wykwalifikowany elektronik przypomina sobie

Właściwie chciałem być zawodowym piłkarzem. Dlatego trenowałem początkowo w szkole sportowej we Frankfurcie, a potem w szkole sportowej w Berlinie. Kiedy jednak stało się jasne, że nie zrobię kariery w tej dziedzinie, zdecydowałem, by zająć się techniką. Zacząłem staż w charakterze elektronika techniki energetycznej i techniki w budynkach w SCHULZ Systemtechnik w Lebus.

Szybko ukończyłem naukę zawodu i za jakiś czas pracowałem już jako kierownik projektu. Miałem wiele do czynienia z inżynierami i mistrzami rzemiosła i uświadomiłem sobie, że muszę się rozwijać i dlatego od 2011 roku uczęszczałem poza pracą do szkoły mistrzowskiej.  Był to wspaniały czas. Poznałem wówczas wielu interesujących ludzi, którzy uczyli się innych zawodów. Prywatnie musiałem jednak co nieco poświęcić. Dla dziewczyny i na hobby nie było wiele czasu. Przez trzy lata, w każdy weekend jechałem do szkoły mistrzowskiej we Frankfurcie. W ostatnim roku otrzymałem dyplom mistrzowski, co znacznie ułatwiło mi rozwój kariery zawodowej.

Na początku, po maturze chciałem studiować elektrotechnikę. Ale moje oceny nie były na tyle wysokie, żeby dostać się do niewielkiej grupy studentów. Dzisiaj się z tego cieszę. Każdemu polecam, aby najpierw zbierać doświadczenie praktyczne. Moja kariera przebiegała znakomicie. Od początku 2015 roku jestem dyrektorem filii w Lebus i odpowiadam za wszystkie sprawy, które dotyczą tego miejsca. Doradzam klientom na miejscu, przygotowuję oferty, sporządzam plany połączeń i plany zestawieniowe, pozyskuję nowe zlecenia i zapewniam ich realizację, aby móc przydzielać zadania 18 pracownikom.

Tutaj w Lebus projektujemy i konserwujemy przede wszystkim systemy komputerowe do instalacji dla zwierząt użytkowych. Te systemy sterują klimatem, oświetleniem i procesami karmienia aż po urządzenia alarmowe i nadzorujące w zakładach hodowli zwierząt tucznych. Celem jest także w przyszłości efektywne zarządzanie zakładem w Lebus przy zaangażowaniu naszej wiedzy specjalistycznej

Także pod względem techniki naukowej chciałbym się rozwijać i wkrótce odbędę szkolenie na ekonomistę w izbie rzemieślniczej. W czasach przeobrażeń technicznych trzeba stale być na bieżąco.

Nasze referencje