„Gospodarka obok nas” zachwyca w Oldenburgu

Cztery godziny współdziałania, podziwiania i wygrywania: Dzień rzemiosła odbył się w sobotę dla odwiedzających sklep famila w Wechloy i odnosił się do inicjatywy „Gospodarka obok nas”. Ta prowadzona w całych Niemczech inicjatywa realizowana była pod hasłem „Przyszłość to nasz plac budowy”. W Wechloy izba rzemieślnicza Oldenburg zorganizowała wiele imprez regionalnych. Także my byliśmy reprezentowani na stoisku wspólnie z Federalnym Centrum Technologicznym Techniki Elektrycznej i Informacyjnej (BFE).

Honorowym gościem w Huntestadt był minister gospodarki Dolnej Saksonii, Olaf Lies (członek landtagu). I odwiedził nasze stanowisko. Przy użyciu okularów multimedialnych zmontował przy pomocy instrukcji w polu widzenia – jak wielu innych zainteresowanych odwiedzających – przedłużacz kablowy. Po kontroli bezpieczeństwa każdy mógł zabrać swój przedłużacz do domu.

Christian Harms-Zumbrägel, Kammerpräsident Manfred Kurmann, Wirtschaftsminister Olaf Lies, BFE-Direktor Thorsten Janßen und Tobias Hausfeld (v. l.)

Przyszłość, przemysł 4.0