Dennis Eichner

 

Zawód:
Wykwalifikowany informatyk ds. integracji systemowej

Nazywam się Dennis Eichner i mam 24  lata. Od sierpnia 2013 roku do czerwca 2016 roku odbyłem w SCHULZ, w oddziale Visbek naukę zawodu w charakterze wykwalifikowanego informatyka na kierunku integracji systemów.

Rozpocznij karierę

Dlaczego zdecydowałeś się na ten zawód?

Od młodości interesowałem się informatyką i cieszyłem się z każdych zajęć informatyki w szkole. Dlatego było dla mnie jasne, że chcę się tym zajmować w przyszłości.

Jaki jest przebieg nauki zawodu i jaki dyplom uzyskasz po zakończeniu nauki?

Nauka zawodu w charakterze wykwalifikowanego informatyka ds. integracji systemów trwa trzy lata. Podczas pierwszego roku uczęszcza się przez dwa dni w tygodniu do szkoły zawodowej w Oldenburgu. Ale tylko tyle. Pozostałe dni spędza się w firmie. Na końcu nauki zawodu zdaje się pisemny i ustny egzamin przed IHK. Po zdaniu egzaminu jest się wykwalifikowanym informatykiem w zakresie integracji systemowej. 

Jakie warunki powinna spełniać osoba ubiegająca się o to stanowisko?

Należy mieć już pewną podstawową wiedzę z zakresu informatyki, np. z jakich komponentów składa się komputer i jakie jest popularne oprogramowanie. Dobre oceny z matematyki i angielskiego również są istotne.

Co wpłynęło na to, że wybrałeś firmę SCHULZ?

Odbyłem w SCHULZ praktykę i wówczas uzmysłowiłem sobie: Chcę tu zrobić staż.

Jaka jest firma SCHULZ jako pracodawca? Jaka jest atmosfera w pracy?

SCHULZ jest nowoczesnym pracodawcą. Jesteśmy wyposażeni w bardzo nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Atmosfera w pracy w dziale przetwarzania danych odpowiada moim oczekiwaniom. Koledzy są mili i pomocni.

Co szczególnie mi się podoba:

W SCHULZ w dziale przetwarzania danych podoba mi się zwłaszcza czas pracy. Dzięki elastycznym godzinom pracy sam mogę decydować, jak późno zaczynam, kiedy robię przerwy i kiedy wracam do domu.

Przyszłość mobilności elektrycznej