Certyfikaty Wonderware MES 2017

Po wymagających egzaminach, programiści z firmy SCHULZ INFOPROD mogą pochwalić się aż dwoma certyfikatami zakresu znajomości oprogramowania Wonderware MES!

Oba moduły (Operations i Performance) wspierają zarządzanie produkcją pod kątem optymalizacji procesów produkcyjnych. Ich certyfikowana znajomość to oficjalne potwierdzenie naszych kompetencji, a jednocześnie wymóg, stawiany przez duże korporacje.

 

MES Operations – zarządzanie zleceniami produkcyjnymi

Dzięki temu modułowi możliwe jest śledzenie statusów realizacji zleceń na bieżąco i ich jednoczesna optymalizacja – od uruchomienia zlecenia po gotowe produkty. Na potrzeby analiz i raportów, system zapewnia też zapisywanie danych z przebiegu produkcji.

Podczas szkolenia poruszane były tematy najnowszej wersji oprogramowania, konfigurowania i definiowania modelu operacyjnego i możliwości produkcyjnych. Nie zabrakło też informacji o tzw. traceability (identyfikowalność), genealogii produktów czy integracji modułów MES Operations i Platformy Systemowej.

 

MES Performance - monitoring pracy maszyn i urządzeń

Ten moduł oferuje rozwiązania do identyfikacji, analizy i zmniejszenia liczby przestojów sprzętu, linii lub zakładu oraz ogólnej efektywności sprzętu (OEE). Można go dostosować do parametrów dowolnego środowiska produkcyjnego. Jego zaletą jest spójne monitorowanie i dostosowywanie zdarzeń do procesu produkcyjnego.

Uczestnicy poznali najnowsze usprawnienia w identyfikowaniu przestojów i ich analizie oraz aktualizacje w funkcjonalności modułu.

 

Celem każdego projektu, który realizujemy jest spełnienie wszystkich oczekiwań klienta. Dzięki znajomości najnowszych narzędzi do zarządzania produkcją, możemy teraz jeszcze lepiej dopasować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb i możliwości zakładu, proponując obok własnych rozwiązań również produkty znanych producentów wraz z gwarancją właściwej jakości wykonania takiego systemu.

MES/systemy sterowania procesami