Bieg Niepodległości

Miniona niedziela była dniem szczególnie ważnym dla Polaków, a wszystko za sprawą obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dokładnie w 1918r. zakończyła się I wojna światowa i po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie.  Z tej okazji w Poznaniu odbył się 10-kilometrowy Bieg Niepodległości, upamiętniający nie tylko odzyskaną wolność, ale również powstańczą drogę do jej osiągnięcia. Bieg został włączony do ogólnopolskiej akcji Narodowego Biegu 100-lecia. Oznacza to, że tego dnia w całym kraju wystartowało niemal jednocześnie około 100 000 zawodników (aż 25 000 w samym Poznaniu)!

W tej licznej grupie nie zabrakło również przedstawicieli firmy Schulz Infoprod! Nasi pracownicy od miesięcy przygotowywali się podczas wspólnych treningów- ćwiczyli kondycję i wytrzymałość, co finalnie przełożyło się na dobre wyniki.

Dobrą atmosferę i energię do działania przynieśli nasi kibice- pozostali pracownicy, którzy wspierali biegnących okrzykami i transparentami.

Pogoda sprzyjała zawodnikom. Lekki chłód i przebijające słońce pozwoliły utrzymać organizm w dobrym stanie na długie kilometry. O zdrowie i komfort naszych pracowników zadbały firmowe czapki, dedykowane biegaczom. Dzięki logo stanowili oni wyróżniającą się grupę na trasie.

Po przekroczeniu linii mety, na zawodników czekały pozłacany medal i rogal świętomarciński, który nawiązuje do zupełnie innej tradycji, szczególnie ważnej w Poznaniu. Równocześnie z Dniem Niepodległości obchodzone są tu imieniny świętego Marcina, podczas których wypiekane są właśnie takie rogale. Tradycja sięga aż 1891 roku i zyskała popularność również poza granicami miasta.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia. To pierwszy i na pewno nie ostatni wspólny bieg grupy Schulz Infoprod.

Nasze referencje