Anne Meyer

 

Od handlowca z biura do asystentki kierownictwa firmy

Imponujący początek kariery: Anne Meyer nie żałuje decyzji o studiach dualnych, którą podjęła podczas nauki zawodu w charakterze handlowca biurowego. Od momentu, kiedy uzyskała dyplom studiów dualnych, pracuje jako asystentka kierownictwa firmy i w dziale kontrolingu. Równolegle robi studia magisterskie.

Rozpocznij karierę

Anne Meyer opowiada

Jeszcze jako dziecko chciałam pracować w biurze. Dlatego bezpośrednio po maturze zadbałam o odpowiednie wykształcenie zawodowe. Ale już po krótkim czasie obudziła się moja ambicja i postanowiłam rozwijać się w dziale specjalistycznym.

Także moi nauczyciele tutaj, w SCHULZ Systemtechnik, na szczęście dość szybko to zauważyli i postanowili wykorzystać mój potencjał. Dlatego zaproponowali mi połączenie mojego stażu w biurze ze studiami dualnymi. Nie musiałam długo zastanawiać się nad tym krokiem. W następnym roku rozpoczęłam studia na prywatnej uczelni gospodarki i techniki (PHWT) w Vechta. Do tego czasu byłam zwolniona z zajęć w szkole zawodowej i miałam możliwość zdobycia wielu cennych i praktycznych doświadczeń w firmie.

W ciągu trzech lat ukończyłam studia i zdobyłam tytuł licencjata z zakresu Biznesu i Administracji (Bachelor of Business Administration), a równocześnie zakończyłam naukę zawodu w charakterze pracownika biurowego. Od tego czasu jako asystentka kierownictwa firmy wspieram w SCHULZ naszego dyrektora handlowego i pracuję w dziale kontrolingu.

Także dzisiaj jestem bardzo wdzięczna SCHULZ Systemtechnik za ukierunkowanie mojego początkowego rozwoju zawodowego. Dzięki temu podczas moich studiów mogłam odkryć zamiłowanie do kontrolingu. Lubię pracować z liczbami i stosować właściwe metody i modele. Studia, które odbywałam na zmianę, w cyklach trzymiesięcznych, w firmie i w uczelni, przyniosły mi odpowiednie podstawy. W licznych projektach specjalnych w grupie przedsiębiorstw mogłam wdrażać wiedzę teoretyczną w praktyce i osiągać pierwsze sukcesy.

Zróżnicowana i odpowiedzialna praca w kontrolingu sprawia mi wiele radości. Aby jeszcze lepiej rozwijać mój potencjał, zapisałam się teraz dodatkowo na studia magisterskie „Zarządzanie w średniej wielkości przedsiębiorstwach” w PHWT.

Wszystkim, którzy chcieliby studiować, mogę polecić studia dualne z całego serca. Są bardziej urozmaicone i można od razu zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce. Oprócz tego odkrywa się umiejętności i talenty i można je w odpowiedni sposób rozwijać. Bardzo pomocne jest przy tym wsparcie przez partnerski zakład podczas studiów – np. przy różnych pracach projektowych, referatach itp.

Nasze referencje